Bayram tatili beş gün olacak

Dokuz gün hayali bitti

Bakanlar Kurulu, kamu çalışanlarının ve turizmcilerin dokuz günlük bayram tatili hayalini yıktı! Bayram tatili 23-25 Ekim'le sınırlı olacak. Yani hafta sonu tatiliyle birlikte toplam beş gün tatil yapılabilecek.

ANKARA - Hükümet Sözcüsü ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, kamudaki işçilerin ikramiyelerinin yarın ödeneceğini söyledi. 2007 yılı bütçesinin de imzaya
açıldığını belirten Çiçek, yarın Meclis'e göndereceklerini açıkladı. Çiçek, dün Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada, kamuda çalışan işçilere ikramiye müjdesi verdi. 6772 sayılı Yasa'nın 3. maddesi gereğince Bakanlar Kurulu tarafından takdiren ödenen bir aylık ücret tutarındaki ikramiyenin kamuda çalışan işçilere yarın (18 Ekim Çarşamba günü) ödenmesinin kararlaştırıldığını belirten Çiçek, konuya ilişkin kararnamede imzaların tamamlandığını açıkladı.
'Rakamlar son halini almadı'
Çiçek, bir soru üzerine, Bakanlar Kurulu'nda 2007 yılı bütçesinin de gündeme geldiğini, bazı bakanlıkların rakamlarının henüz son halini almadığını, ancak kurul üyelerinin imzasına kısmen açıldığını söyledi. Çiçek, "Sanırım rakamlar bugün akşam netleşir ve bütçe yarına Meclis'e gönderilmiş olur" dedi.
Bayram tatili üç gün
Bakanlar Kurulu, bayram tatilini 22-25 Ekim'le sınırlı tuttu. Kamu çalışanlarının dokuz günlük bayram tatili hayallerini boşa çıkaran Bakanlar Kurulu, bayram süresince ulaşım hizmetleriyle otoyol ve köprü geçişlerinin de ücretsiz olmasını kararlaştırdı. Dünkü Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan hükümet sözcüsü ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, kurulda 22 Ekim saat 00.01'den itibaren 25 Ekim gece saat 24.00'e kadar belediyelerin verdiği ulaşım hizmetiyle otoyol ve köprü geçişlerinin ücretsiz olmasına karar verildiğini açıkladı.
Ancak Çiçek, Ramazan Bayramı tatilinin içine 26-27 Ekim (perşembe-cuma) günlerinin dahil edilmediği bilgisini de verdi. Böylece kamu çalışanları ve özellikle de bu sene kötü bir sezon geçiren turizmcilerin dokuz günlük tatil beklentisi boşa çıkmış oldu.