Bayramda yine ücretsiz geçiş

Bakanlar Kurulu kararı: Kurban Bayramı'nda otoyol ve Boğaz köprülerinden geçiş ücretsiz olacak. İsteyen belediyeler de ücretsiz yolcu taşıyabilecek.

ANKARA - Bakanlar Kurulu, Kurban Bayramı'nda halkı sevindirecek kararlar aldı. Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, otoyol ve köprülerin bayramda ücretsiz olacağını, çalışanların ikramiyelerinin bayram öncesi ödeneceğini duyurdu. Toplantıda üçüncü kez AB başmüzakerecisi ve müzakere takımının formatı görüşüldü, sonuç çıkmadı. Çiçek, esnaf ve sanatkâr meslek kuruluşları yasa tasarısı, yatırım teşvikleri yasa tasarısının imzaya açıldığını, Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu ve Görevleri Hakkında Kanun tasarısının Meclis'e sevk edildiğini söyledi.
İkramiye müjdesi
Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Çiçek, kamu işçilerinin bu yılki bir maaş tutarındaki ikramiyesinin bayram öncesi ödenmesi kararnamesinin onaylandığı, Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarının da 17 Ocak'ta verileceğini belirtti. Kurban Bayramı nedeniyle 19 Ocak gece yarısından itibaren 23 Ocak saat 24.00'e kadar tüm otoyol ve boğaz köprülerinden ücretsiz geçiş öngören kararname onaylandı. Çiçek, Asya'daki felaketle ilgili olarak, Kurban Bayramı'nın ikinci günü, camilerde hutbe okunarak. halkın yardım kampanyasına katılmasının isteneceğini, AB ile müzakereler için başmüzakereci konusunun değerlendirildiğini, ancak, konunun pazartesi gününe kaldığını açıkladı. Bu arada, memurlar da 15 Ocak'ta zamlı maaşlarıyla, 15 günlük maaş farkını da alacak.