Bayramı son tatil fırsatı olarak gören tatilci, otelleri doldurdu

Bayramı son tatil fırsatı olarak gören tatilci, otelleri doldurdu
Bayramı son tatil fırsatı olarak gören tatilci, otelleri doldurdu

Bayramda yerli turistin yazlık bölgelere akın etmesi bekleniyor.

Bayramı yazın son tatil fırsatı olarak gören tatilcilerle Türkiye'deki otellerde doluluk oranının yüzde 100'leri bulması bekleniyor

ANTALYA - Bu yıl Ramazan Bayramı’nın tatil sezonunun son günlerine denk gelmesi, yerli turiste son tatil fırsatı oldu. Bayramda özellikle yazlık bölgelerdeki otellerin neredeyse tamamının dolması bekleniyor.
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut, yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı’nın yazın son tatil fırsatı olduğunu belirterek, bu nedenle bayramda Türkiye’deki otellerin ortalama doluluklarının yüzde 100’lere yakın olacağını söyledi. Bayram tatiline çıkan Türk müşterilerin büyük bölümünün, bayramın son günü, referandum nedeniyle yaşadıkları şehirlere döneceğine dikkati çeken Barut, bu durumun otelleri etkilemeyeceğini, boş kalan odaların yabancı turistlerle dolacağını kaydetti.

Otellerde saray eğlencesi
Bu arada özellikle Antalya’daki oteller, Ramazan Bayramı’nda misafirleri için çeşitli bayram eğlenceleri düzenliyor.
Hacivat-Karagöz gösterilerinden çocuk sirkine, bayram panayırından harem partisine kadar çeşitli eğlenceler düzenleyerek Türk müşterilerini bayram boyunca eğlendirmeyi amaçlayan Antalya’daki otellerin bazılarının Türk müşteriler için düzenledikleri aktiviteler şöyle: Antalya Kundu’da bulunan Mardan Palace, Ramazan Bayramı’nı saraylarıngörkemli atmosferinde keyifle geçirmek isteyenler için bol alternatifli programlar sunuyor. 
Calista Luxury Resort ise, özlenen eski ramazan eğlencelerini misafirlerine yaşatmayı amaçlıyor.
Otelde bayram süresince Hacivat-Karagöz, semazen, sihirbaz gösterileri yapılacak, fasıl, ut ve piyano dinletileri, canlı müzik etkinlikleri düzenlenecek.
Belek’te bulunan Ela Qualıty Resort Hotel’de de saray eğlenceleri, sihirbaz gösterisi, hamam partisi yapılacak, Brezilyalı dansçıların katılacağı kumsalda samba rüzgârı esecek.
Oteller bu bayramda ağırlıklı olarak yabancı turistlerin konaklaması nedeniyle her bayram olduğu gibi ünlü sanatçılara yer vermiyorlar.

30 milyon turist bekleniyor
Bayramın turizm sezonunun yoğun olduğu döneme rastladığını hatırlatan Ahmet Barut, “Bayramda otellerde ağırlıklı olarak yabancı turist bulunacak. Özellikle Antalya bölgesindeki otellerde konaklayanların yüzde 80’den fazlası yabancı turist” dedi. Barut, bayram için her keseye uygun oteller olduğunun altını çizdi. Türkiye’de bu turizm sezonunun beklendiği gibi iyi gittiğine de işaret eden Barut, şöyle devam etti:
“Türkiye bu yıl 29 milyon turist rakamını geçer. Eylül ile aralık ayları arasında gösterilecek performansla Türkiye’ye gelecek turist sayısı 30 milyona ulaşabilir. Türkiye’nin 30 milyon turist rakamını yakalaması için yılın son çeyreğinde iyi bir performans sergilemesi gerekiyor.” (aa)


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  Ramazan

  ,

  Harem