BDDK'da süre sıkıntısı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, Yapı Kredi Bankası'nın satışı konusunda tarafların iyi niyetlerinden şüphe duymadığını belirterek...

ANKARA - Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, Yapı Kredi Bankası'nın satışı konusunda tarafların iyi niyetlerinden şüphe duymadığını belirterek, "Ancak gelinen nokta ve tarih itibarıyla konunun masa üzerinde uzun süre kaldığını ve belirsizlik ortamının ilgili taraflara zarar verdiğini düşünmekteyim" dedi.
Bilgin, konunun birinci derece muhataplarının iyi niyetlerinden, çözüme dönük gayretlerinden şüphe duymadığını vurgulayarak, "Ancak konu masa üzerinde uzun süre kaldı" diye konuştu. Bilgin, Yapı Kredi'de sahiplik sorununun çözümüne çok önem verdiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:
"BDDK olarak tüm açıklama, karar ve projeksiyonlarımızda Yapı Kredi Bankası önceliklidir. Grup ile diğer grubun görüşmeleri uzunca süredir devam etmektedir. İlgili otoriteler de konuyu yakından takip ediyor. Konunun birinci derece muhataplarının iyi niyetinden, çözüme dönük gayretlerinden şüphe duymuyorum. Ancak gelinen nokta ve tarih itibarıyla konunun masa üzerinde uzun süre kaldığını ve belirsizlik ortamının ilgili taraflara zarar verdiğini düşünmekteyim."
BDDK Başkanı Bilgin, "Bu süreçte zamana oynamayı taktik olarak algılayan tüm kişi ve gruplara karşı tavrımız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gayet net olacaktır." dedi. Bilgin, Turkcell hisseleriyle ilgili yeni açılım ve alternatiflerin de bu sürece bağlı olarak çok daha süratli bir şekilde değerlendirileceğini sözlerine ekledi.