Beklenen Opel Corsa

Yeni Opel Corsa, 18-30 Temmuz 2006 tarihleri arasında Avrupa'nın trendler yaratan büyük metropol kenti Londra'da gerçekleştirilecek olan İngiliz Uluslararası Otomobil Fuarı'nda, dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

İSTANBUL - Yeni Opel Corsa, 18-30 Temmuz 2006 tarihleri arasında Avrupa'nın trendler yaratan büyük metropol kenti Londra'da gerçekleştirilecek olan İngiliz Uluslararası Otomobil Fuarı'nda, dünya prömiyerini gerçekleştirecek. 1982'den beri Avrupa'da 9.4 milyon adetten fazla satış yapan Opel'in popüler modelinin dördüncü nesli, bu yıl ekim ayından itibaren satışa sunulacak.
Tasarım: Coupe benzeri tavan tasarımı ve sportif çizgiler taşıyor. Üç kapılı Corsa'da uzunluk 3.99 m., genişlik 1.71 m. yükseklik 1.49 m.
İç mekân: Geniş görüş açısına sahip sürüş konumu ve daha ferah bir iç mekân tasarlanmış. Yarı saydam kumanda butonları var.
Şasi: ABS, fren destek sistemi standart olarak sunuldu.
Motorlar: Motor hacmi 1.0-1.4 litre arasında. Üç benzinli ve iki common-rail turbo dizel motor var. Motor yelpazesi, 60Hp ile 90Hp arasında maksimum güç sunuyor. Standart Dizel Partikül Filtresine sahip 125 hp gücündeki yeni 1.7 CDTI dizel motor da seçeneklere eklenecek. Tüm benzinli motorlar, Opel'in yakıt tasarrufu sağlayan TWINPORT teknolojisine sahip. Küçük otomobil segmentinde birçok modelde sunulmayan bir özellik olan dizel partikül filtresi (DPF) yeni Corsa'nın 1.3 litre CDTi dizel motorları için opsiyonel olarak yer alacak.
Teknoloji: Sürüşe duyarlı halojen farlar, CD veya DVD-ROM'lu navigasyon sistemi, MP3'lü radyo/CD-çalar, ses kontrollü ve bluetooth bağlantılı cep telefonu yeni özelliklerden.
Kişiselleştirme: Corsa'yı kişiye özel yapmak için birçok opsiyon var. Örneğin, elektronik iklim kontrollü klima,bilgi-eğlence sistemleri, ön ayarlar, ısıtma sistemli direksiyon simidi, sunroof kişiye
özel olarak ayarlanabiliyor.