Beko Çeçenya'da mağaza açan ilk marka oldu

Beko Çeçenya'da mağaza açan ilk marka oldu
Beko Çeçenya'da mağaza açan ilk marka oldu

340 metrekare büyüklüğündeki Beko Grozni mağazasında beyaz ve elektronik eşya satılıyor.

İSTANBUL - Koç Topluluğu’na bağlı olarak elektronik ve beyazeşya üreten Arçelik A.Ş.’nin uluslararası markası Beko, dünyayı etkisi altında alan ekonomik krize rağmen yeni pazarlarda büyümeye devam ediyor. Olağanüstü hal uygulamasının kaldırılmasından sonra Rusya’nın Çeçenya bölgesinin başkenti Grozni’de ilk uluslararası mağazayı hizmete açan Beko, Türkiye’de yıllardır başarıyla uyguladığı bayilik sistemini de bu yeni pazara taşıdı. 

Krize rağmen yatırıma devam
Buzdolabından, fırına, bulaşık makinesinden, çamaşır makinesine, zengin beyaz eşya ürün gamının tamamının satışa sunulduğu 340 metrekarelik mağaza, aynı zamanda Kafkas bölgesinde tek markanın satıldığı, servis, montaj ve satış sonrası hizmetlerin verildiği ilk mağaza olma özelliğini taşıyor. Arçelik A.Ş.’nin Rusya’daki şirketi Beko LLC’nin Genel Müdürü Oğuzkan Şatıroğlu, krize rağmen yatırımlarını kesmeyen ve büyümeye devam eden Beko’nun yeni pazarlara açılacağını söyledi. 

Grozni önem kazanacak
Oğuzkan Şatıroğlu sözlerine şöyle devam etti:
“Önümüzdeki dönemde Grozni’nin bütün Kafkas bölgesini kapsayan önemli bir ticaret merkezi haline geleceğine inanıyoruz. Koç Topluluğu olarak bu gelişime katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de yıllardır başarıyla uygulamakta olduğumuz ve yurtdışına ihraç ettiğimiz emsalsiz bayilik modelimizi önümüzdeki dönemde, yeni coğrafyalarda ve özellikle Kafkas bölgesinde yaygınlaştımayı planlıyoruz. Kaliteli ürün ve hizmetlerimizle bu pazarda da tüketicilerimize en iyiyi sunmayı hedefliyoruz.” (Radikal)