Beko, şampiyonanın 'presenting sponsoru' oldu

Beko, şampiyonanın 'presenting sponsoru' oldu
Beko, şampiyonanın 'presenting sponsoru' oldu

Arçelik Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, bu sponsorlukla basketbol yatırımlarını en üst seviyeye taşıdıklarını söyledi.

İSTANBUL - Türkiye ’nin ev sahipliği yaptığı 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası bugün başlıyor. Arçelik A.Ş’nin uluslararası markası Beko, dünya markası olarak basketbola yatırımlarını dünyanın en büyük basketbol organizasyonuna ‘presenting sponsoru’ olarak sürdürüyor.
170’den fazla ülkede yayımlanacak ve yaklaşık 1.5 milyar kişi tarafından izlenecek olan bu dev organizasyon Beko tarafından tüm dünyaya sunulacak. İlk kez bir Türk markası dünya sporunun en önemli turnuvalarından birinin ‘Presenting sponsorluğu’nu yapıyor olacak. Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grup Başkanı ve Arçelik A.Ş Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, “Beko, 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası’nın presenting sponsorluğuyla basketbol yatırımlarını en üst seviyeye taşıdı. Türkiye’deki bu dev şölen, ülkemizin temsilinde de önemli bir aşamadır. Basketbolseverlere bu şöleni Beko markasıyla yaşatmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
Yarın eşzamanlı olarak Ankara , İstanbul, İzmir ve Kayseri’de başlayacak şampiyona, 12 Eylül’de İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak final maçıyla sona erecek. Dünyanın en iyi 24 takımının mücadele edeceği organizasyonda 80 maç oynanacak ve dünyanın en iyi 288 oyuncusunun mücadelesi tüm dünyada büyük bir heyecanla izlenecek. (Radikal)