Belçika: Onur Air'le sorun yok

Belçikalı yetkililer, bazı ülkelerin, Onur Air'in uçuşlarının durdurulmasına ilişkin aldıkları kararların Belçika tarafından izlenmeyeceğini açıkladı.

BRÜKSEL - Belçikalı yetkililer, bazı ülkelerin, Onur Air'in uçuşlarının durdurulmasına ilişkin aldıkları kararların Belçika tarafından izlenmeyeceğini açıkladı. Brüksel'e 75 kilometre mesafede bulunan Charleroi Havaalanı sözcüsü Pierre Fernemont, yaptığı açıklamada, Onur Air'in bazı seferlerini bu alana yönlendirdiğini söyledi. Onur Air yetkililerinin geçen cuma kendilerine başvurarak iniş ve kalkış izni istediklerini belirten Fernemont, araştırma ve kontrollerin yapılmasından, belgelerin incelenmesinden sonra bu iznin verildiğini, bundan sonra şirketin 10 kadar uçağının Charleroi'ya yolcu getirip götürdüğünü, seferlerin devam ettiğini duyurdu.
Belçika Ulaştırma Bakanı Renaat Landuyt, Hollanda, Almanya, Fransa gibi bazı ülkelerin Onur Air'e karşı aldıkları kararın Belçika'da alınmasının bu aşamada söz konusu olmadığını, daha önce yapılan kontrollerde bu şirketin önemli sorun yansıtmadığının belirlendiğini söyledi. Bu arada, Onur Air İletişim Direktörü Rauf Gerz, Hollanda, Almanya, Fransa ve İsviçre'den Türkiye'ye gelmek için rezervasyon yaptıranların Türkiye'ye getirildiğini söyledi. "ŞMağdur yolcumuz yok. 1 haftada taşımamız gereken 40 bin yolcunun 6-7 bini taşındı" diyen Gerz, Onur Air'in 2 bin 500 yolcusunun önceki gün, 3 bin yolcunun da dün diğer havayolu şirketleriyle Antalya'dan ülkelerine gönderildiğini, 4 ülkeden Antalya'ya da iki günde 7 bine yakın yolcu geldiğini kaydetti.