Belediye denizde toplu taşıma yaptırmak için ihaleye çıktı

Belediye denizde toplu taşıma yaptırmak için ihaleye çıktı
Belediye denizde toplu taşıma yaptırmak için ihaleye çıktı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, denizde toplu taşıma ruhsat hakkı vermek üzere ihale açtı.

İstanbul 'da deniz toplu taşıma hizmetlerinin yürütülebilmesi için muhtelif hatlarda (şartnameye göre) toplu taşıma ruhsat hakkı verilecek. İşin yıllık muhammen bedeli, brüt gelirin yüzde 0,5'i olan 200 bin 695,20 lira olarak belirlenirken, katılımcılardan 6 bin 20,86 lira tutarında geçici teminat bedeli alınacak.
İhale, 10 Kasım 2010 tarihinde saat 12.00'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında “kapalı teklif usulü” ile gerçekleştirilecek.
İhaleye katılmak isteyenler şartnameyi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünden bedeli mukabili temin edebilecekler. Söz konusu ihalede yeterlilik için başvurular en son 5 Kasım 2010 tarihinde saat 16.00'ya kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına yapılacak.

Belediyeden satılık gayrimenkul
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Eyüp ve Beşiktaş 'ta bulunan çeşitli taşınmazlarını satmak üzere ihale açtı. Eyüp ilçesinde bulunan 13 bin 600 metrekare boş arsa, 24 milyon 480 bin 162 lira muhammen bedel üzerinden satılacak. İhalede katılımcılardan 734 bin 404,86 lira tutarında geçici teminat bedeli alınacak. İhale, 24 Kasım 2010 tarihinde saat 12.00'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında “kapalı teklif usulü” ile gerçekleştirilecek. Mülkiyeti belediyeye ait taşınmazın satışına katılmak isteyenler şartnameyi bedel ödeyerek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Emlak Müdürlüğünden satın alabilecekler. (aa)

bigPara.com