Belediye şantiyesinde bile konteynir bulunmuyor

Belediye şantiyesinde bile konteynir bulunmuyor
Belediye şantiyesinde bile konteynir bulunmuyor
Haber: ŞÜKRÜ OKTAY KILIÇ / Arşivi

İSTANBUL - İstanbul’daki alışveriş merkezi, rezidans ve site inşaatlarının büyük çoğunluğunda çalışan işçiler çadırlarda kalıyor. Küçükçekmece Belediyesi’nin şantiyesinde bile üstü naylon örtülü çadırlar yatakhane olarak kullanılırken, sadece Halkalı bölgesinde Sinpaş GYO’ya ait inşaatı devam eden sitede konteynirlar bulunuyor.
Yapımı devam eden pek çok binanın bulunduğu Halkalı’da, bir kolejin inşaat şantiyesindeki çadırlar dikkat çekiyor. Dışarıdan fotoğraf çekebildiğimiz çadırlarda boylu boyunca çift kişilik ranzalar uzanıyor ve içeride kalan işçiler sobayla ısınılıyor. Çadırda kalan işçilerden sorduğumuz onca soruya rağmen, sadece “Konuşursak işimizden oluruz” yanıtını alıyoruz. Yanlarından ayrılırken bir işçi arkamızdan seslenerek “Dünkü yangından önce gelip halimizi neden sormadınız” diye sesleniyor.
Önünde Küçükçekmece Belediyesi’ne ait bir kamyonun bulunduğu şantiyedeki işçiler ise çadırlarının sürekli denetlendiğini söylemekle yetiniyor.
Sinpaş GYO tarafından inşasına devam edilen bir sitede ise işçiler konteynirda kalıyor. Şirketin şantiyesinde tuvalet ve banyoların yanı sıra revir konteynirı da bulunuyor.
Sitenin hemen karşısında üzerinde Aktaş yazan bir diğer inşaatın çadırının hemen önünde ise büyük tüpler yer alıyor. Bu iki tüpe bağlanarak açıktan çadırın içine kıvrılan kablolar tehlikenin boyutunu da gözler önüne seriyor.

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/108160610816061

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  YENI YANGINLARDA OLURSA - pepee

  Nasil olurda hale iscilerimiz boyle yerlerde kalirlar?Sanirim cevabi da hazir ekmek parasi.Burada yoneticilere cok buyuk sorumluluklar dusuyor,ne buyuk sorumlulukta calisma bakanligina umarim en kisa zamanda isciler bu cadirlardan,Turkiye'de bu yuz karasindan kurtulur.Bugun Turk insaat'inin dunyada sanirim ilk uc'te olmasi fakat bu cadirlarla bu insaat daha fazla yukselemez.