Bellona Bosna Hersek'te

Bellona Bosna Hersek'te
Bellona Bosna Hersek'te
Boydak Holding'e ait Bellona, Bosna-Hersek'in Zenitsa kentinden sonra başkent Saraybosna'da da mağaza açtı.

Bosna-Hersek Federasyon Başbakanı Mustafa Muezinoviç, Saraybosna'nın Dobrinja bölgesindeki mağazanın açılışı nedeniyle düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Bellona'nın ülkede ikinci mağaza açmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, önümüzdeki yıllarda bu firmanın ülkede üretime de başlamasını umduğunu söyledi.

 “Bosna-Hersek, Türk yatırımcılarını Avrupa pazarına götüren bir basamak olmalıdır” diyen Muezinoviç, diğer Türk iş adamlarını da ülkesine yatırıma ve Bosna'daki fırsatları değerlendirmeye davet etti.

 Muezinoviç, Bellona'nın bölgede rekabeti artıracağını ve bunun da çok olumlu olacağını sözlerine ekledi.

 Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Boydak da 2400 metrekare kapalı alanı bulunan yeni mağazanın, yurt dışında açtıkları 91'inci mağaza olduğunu belirtti.

 Ürünlerini Saraybosnalı müşterilerinin de hizmetine sundukları için mutluluk duyduğunu ifade eden Boydak, müşterilerin bir evde olması gereken tüm eşyayı mağazalarından temin edebileceklerini kaydetti. Şükrü Boydak, ülkedeki diğer markalara göre kaliteleri, uygun fiyatları ve modern çizgileriyle fark yaratacaklarını ifade ederek, Bosna-Hersek pazarı için Bellona'nın gelecek yıl bir milyon avro ciroya ulaşmayı hedeflediğini sözlerine ekledi.

 Boydak Holding Dış Ticaret Müdürü Murat Bozdağ da Avrupa satış ağının gelişmesi için Saraybosna'da açılan yeni mağazanın öneminin büyük olduğunu vurgulayarak, Bosna-Hersek pazarına açılmalarının başlıca sebeplerinin iki ülke arasındaki tarihi bağların yanı sıra vizesiz seyahatin getirdiği olaylıklar olduğunu söyledi.
 Konuşmaların ardından, mağazanın açılışı Başbakan Muezinoviç ve Şükrü Boydak tarafından yapıldı. (aa)

bigPara.com