Benzine 12-13 kuruş indirim

Benzine 12-13 kuruş indirim
Benzine 12-13 kuruş indirim
Benzine gelen indirimle fiyat 4.80 liraya indi

EKONOMİ SERVİSİ - Benzine cuma günü gelen 8-9 kuruşluk zammın ardından bu geceyarısından geçerli olmak üzere 12-13 kuruşluk indirim geldi. İndirimin ardından benzin fiyatları 4.80 liraya gerileyecek. Böylece Türkiye en pahalı benzin fiyatlarında yeniden ikinciliğe düşmüş olacak. Norveç 4.82 lira ile en pahalı benzini satan ülke konumuna yükselecek.
22 Eylül tarihinde ÖTV’nin 30 kuruş artırılmasının ardından benzine 26 kuruşluk bir zam gelmişti. Bu zammın ardından yaklaşık bir hafta sonra 29 Eylül’de yeni bir 9 kuruşluk zam yapılmıştı. Bu zammın ardından Türkiye dünyanın en pahalı benzinini tüketen ülke haline gelmişti. Şimdi ise petrol fiyatları ve dövizdeki artış nedeniyle yeni bir zam daha geldi. Benzine litrede 8-9 kuruş zam yapıldı. Zammın ardından benzinin fiyatı 4,92 liraya kadar yükselmişti. İndirimle beraber yeniden 4.80 liraya geri düştü.

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/110426711042675

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tüh! Yine birinciliği kaçırdık, egom n'olcek! - a-siyazar

  Dünyanın en adaletsiz, haksız dolaylı vergisini ödeyen ben garip gureba yurttaş olarak hep 'en azından pahalı benzinde birinciyiz' haytulennn diye avunuyordum.Türkiye'de yaşamaktan, Trilyoner iş adamlarımızla aynı vergiyi ödeyerek aynı paraya benzin alarak 'eşit yurttaş' olmanın dayanılmaz alçaklığını isterseniz 'avanaklığını' deyin doya doya tadıyordum(!) Devtlet-i aliye Osmaniye pardon Türkiye Cumhuriyeti maliyesini yöneten bilumum zevattan adaletsiz, haksız vergiye devamn ederek en azından "ileri demokrasi ülkesinde" hiç değilse 'yolunacak kümeste kaz muamelesinde' eşitlik ilkesine devam edilmesini şiddetle istiyorum(!)

  Saka mi bu? - berk_tezcan

  Bu haberi "büyük indirim" diye vererek ironi mi yaptiniz ciddi misiniz anlamadim.

  65785-11920 - aliismettekin

  65785 ve 11920 ,bunlar norveç ve Türkiye'nin 2007 yılı kişi başı gsmh sı, bizimkisi malum bir gecede bir operasyonla, hesaplama şeklinde bir değişiklikle (nasıl oluyor ise) 10.000 in üzerine çıkıvermişti, inanamamıştık, neyse haydi bu rakkam doğru diyelim, adamların geliri bizim 5,5 katımız! yani bizde diyelim bir memur 1500 TL maaş alıyorsa ayda norveçde aynı durumdaki memur 8.275TL alıyor o zaman böyle kıl payı farkla norveçin benzini bizimkinden pahalı olsa ne olur? norveçli bunu takar mı kafaya? Biz derdimize yanalım.

  BİLİNÇLİ SEÇMENLERE KOLAYLIKLAR DİLERİM...:) - Sedat Gürsel

  Oh aman çok rahatladık, demek yeniden dünyanın en pahalı benizinini kullanan ikinci ülke olduk... AKP benzinde dünya birincisi olmanın iktidarlarını yıprattığını düşünüyor olmalı. Peki benzin fiyatında dünya ikincisi olmak yıpratmayacak mı? Eğer birinci olmak ikinci olmak kadar yıpratmıyorsa, ortada seçmenler açısından gerçekten vahim bir taplo var demektir. Dünya üzerindeki yaklaşık 200 ülke arasında, ha en pahalı benzini kullanmışın, ha pahalıdan bir önceki benzini kullanmışın, ne fark eder? Seçmen aradaki bu hiç kaale alınmayacak farkı gözönüne alıp, iktidar partisine desteğini gözden geçiriyorsa, oldukça bilinçsiz bir seçmenden söz edebiliriz... Bilinçli seçmenlere Allah kolaylık versin diyelim...:)

  Yutturamadınız mı... - citizen

  Demek ki yapılan hiç bir zammın sağlam bir gerekçesi yok. Eğer o zamlar devam etseydi yutturmak zor olacaktı enflasyonun sıfıra yakın değerlerini..Şimdi daha kolay yutarız artık...