Benzine 12 kuruşluk zam

Benzine 12 kuruşluk zam
Benzine 12 kuruşluk zam
Kurşunsuz benzinin litre fiyatına yaklaşık 12 kuruşluk zam yapıldı

ANKARA - Rafineri çıkış fiyatlarında dün yapılan artırımın ardından, kurşunsuz benzinlerin perakende satış fiyatlarında bugünden geçerli litrede ortalama 12 kuruş zam yapıldı.

Ankara'da litresi 4,18-4,19 liradan satılan 95 oktan kurşunsuz benzin 4,30-4,31 liraya, İstanbul ve İzmir 'de de 4,17-4,18 liradan 4,29,4-30 liraya yükseldi. 97 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı da 12 kuruşluk artırımın ardından Ankara'da 4,37 lira , İzmir ve İstanbul'da ise 4,36-4,37 liradan satılmaya başlandı.

95 ve 97 oktan kurşunsuz benzinlerin litre fiyatına en son 27 Haziran 2012 tarihinde 3 kuruşluk indirim yapılmıştı. Akaryakıt ürünlerinin perakende satış fiyatları, dağıtım şirketlerinin maliyetine ve rekabet şartlarına, illere ve dağıtım şirketlerine göre litrede birkaç kuruş farklılık gösterebiliyor.()

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/109337910933797

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İşte kaşıkla verip-kepçeyle geri almak... - citizen

  Hani arada 1 ya da 2 kuruş indirim yapıyorlar ya benzinde.. İşte onu nasıl geri aldıklarının resmidir bu 12 kuruşluk zam. Ve aynı zamanda da hükümetin ekonomik politikaların açılımıdır...Mantığıdır... Her açığı zamla kapatmak... Avrupada en pahalı benzini neden biz kullanıyoruz ya da nasıl kullanıyoruz..., benzinin içindeki vergi kalemlerini kısaca araştırın görürsünüz... İşte hükümetiniz... Hani herşeyi çok başarıyla yöneten...Yetmezse sigaraya bakın, içkiye bakın, elektriğe-suya bakın.., içindeki vergi kalemlerine...Ondan sonra bir daha alkışlayın bu başarılı hükümeti.

  Düştü çıktı hikayesi - LYCUSRIVER

  Dünyada ham petrol fiyatları düşüşte.Biz de ise tam tersi.Dolar 1 kuruş yükseldi diye hemen zam gelir.Fırsatı ganimet biliriz.Sebeb hazır dolar yükseldi.

  Benzin cep yakıyor. - Ege1973

  Beter olun diyecem ama biz de yanıyoruz çıra gibi.Dünyanın en pahalı benzini dile kolay.Türkiye de yaşamayan anlamaz.Yetmez ama evet..

  Kasa Çıplak.. - Sinan Devrim

  Emekliye günlük 6,çalışana 8.2 kuruş zam yapan Devlet i Ali tabi ki kasasından boşalan akçeyi geri alacak.Siz değilmiydiniz "iştahla evet " diyen.Oh olsun.

  ... - Filiz Balcı Ulusoy

  Dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz..Eeee yetmez ama evet idi değil mi?!

  Şşşşşttt....! - papirus0606

  Dünyanın en pahalı benzini kullanan ülkemede bu yakışır zaten.. Ses etmeyin aman haa bırakın padişahın cebi dolsun,nasılsa son dönemi iyice cukka yapmadan gitmez bu diyarlardan

  zamlara devam - bhrburçin

  EVETçilere bu kadarı az bile.Durmak yok zamlara devam!