Beşiktaş hisselerinde hızlı hareket

Beşiktaş hisselerinde hızlı hareket
Beşiktaş hisselerinde hızlı hareket
Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in, kulübün kendisine olan 103 miyon liralık borcu hibe edeceğini açıklaması Beşiktaş hisselerinde hızlı harekete neden oldu

Açılışta hızla yükselen hisse senetleri 7.76 TL'ye çıkarak yüzde 10'dan fazla prim yaptı. Daha sonra gelen satışlarla kısmen gerileyen hisseler, seansın ilk yarısında düne göre yaklaşık yüzde 6.5'lik değer kazancıyla 7.46'dan işlem görüyor.

Demirören, dün yapılan yıllık olağan idari ve mali genel kurul toplantısında yaptığı konuşmada, kulübün kendisine olan borcuyla ilgili olarak, “Herkes borcumu konuşuyor, ben Beşiktaş 'a borcumu hibe edeceğim ama tek şartım var, bundan sonraki başkan ve yöneticiler, Beşiktaş'ın kasasına koydukları her parayı onlar da hibe edecekler” demişti. Siyah-beyazlı kulübün, başkan Yıldırım Demirören'e 103 milyon lira borcu bulunuyor.

GALATASARAY DA DEĞER KAZANDI
Beşiktaş hisselerindeki özel durumdan kaynaklanan artışın yanı sıra dün akşam oynanan derbi karşılaşmasından galip çıkan Galatasaray'ın hisseleri de güne yükselişle başladı.

Beşiktaş'ı dün kendi evinde 3-2 mağlup ederek en yakın takipçisi Fenerbahçe ile arasındaki puan farkını 9'a çıkaran Galatasaray'ın hisseleri yüzde 5.2 değer kazandı. Cuma gününü 154 liradan kapatan Galatasaray hisseleri şu dakikalarda 162 liradan işlem görüyor.(hürriyet)

bigPara.com