Beşiktaş'ın yeni stadının adı 'Vodafone Arena' olacak

Beşiktaş'ın yeni stadının adı 'Vodafone Arena' olacak
Beşiktaş'ın yeni stadının adı 'Vodafone Arena' olacak
Beşiktaş, Vodafone ile yaptığı anlaşmayla forma reklamı, stat isim hakkı reklam haklarını 145 milyon dolara devretti. Beşiktaş'ın yeni yapılacak stadının adı 'Vodafone Arena' olacak!

Beşiktaş ile Vodafone arasında 13 Haziran'da imzalanan iyi niyet anlaşması sonrası bugün sponsorluk anlaşması imzalandı.  Vodafone Plaza'da düzenlenen toplantıya; Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, Genel Sekreter Metin Albayrak, Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mete Vardar ile BJK Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Gökhan Sarı, Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt ile çok sayıda basın mensubu katıldı.
Başkan Fikret Orman ile Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, toplantıda Türkiye spor tarihinin en yüksek bedelli sponsorluk anlaşmasının detayları hakkında bilgi verdi.

 

Orman'dan 'Gezi' direnişi yorumu

FİKRET ORMAN: BİR AN EVVEL EVE DÖNMEK İSTİYORUZ


Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Fikret Orman, şunları söyledi: "Stadımızın adı 'Vodafone Arena' olacak. Beşiktaş'ın yurt dışında elde edeceği başarılar primsel olarak değerlendirilecek konulardır. Bizden önce yapılan anlaşmaların geçerlilik sürelerinde sona gelinmekte. Yavaş yavaş yeni anlaşmaların duyurularını yapacağız. Bizim en büyük sorunumuz stattır. İlerleyen günlerde stat inşaatında hızlanacağız. Bir an evvel kendi evimize dönmek zorundayız. Vodafone ve taraftarlarımızın desteğiyle bunu başaracağız. Rakiplerimizin bütçesine hızla ulaşıp onları gerimizde bırakmalıyız. Kendi ayakları üzerinde durabilen bir yapı kurarak kısa sürede Avrupa'da kupa kazanan bir Beşiktaş ortaya çıkarmayı hedefliyoruz."

 

TÜRK SPOR TARİHİNİN EN ÖNEMLİ ANLAŞMASI


Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt de, şu değerlendirmede bulundu: "Vodafone Türkiye olarak, Türk spor tarihinin en büyük ve en önemli anlaşmasına Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile imza atmanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. Beşiktaş ve Vodafone markalarının bir araya gelmesi bize mutluluk veriyor. Vodafone ile Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve BJK'nin yeni evi Vodafone Arena arasındaki gönül bağının önümüzdeki 15 yıl ve hatta daha uzun süre devam etmesini temenni ediyoruz. Amacımız, ülkemizin en köklü kulüplerinden Beşiktaş Jimnastik Kulübü'ne ve İstanbul'un en değerli noktalarından birinde yer alan stadyuma yatırım yaparken, İstanbul'un global marka değerinin yükselmesine de katkıda bulunmak. 2020 Olimpiyat Oyunları adaylığımızda futbol ve ragbi stadyumu olarak konumlanan stadyumu, İstanbul'un 2020 vizyonu için güçlü bir koza dönüştürmek istiyoruz. Vodafone Türkiye, Vodafone Arena olarak anılacak yeni stadyumun inşasına yardımcı olarak, İstanbul'un büyük olimpiyat projesine de destek vermeyi hedefliyor. Vodafone olarak global gücümüzü ve teknolojimizi kullanarak yenilenecek İnönü Stadyumu ile Türk sporuna değer katmaya devam edeceğiz. Vodafone Arena'yı Türkiye'nin ilk akıllı stadyumu yapmayı hedefliyoruz. StadiumVision teknolojisiyle donatacağımız yeni stadyumda yüzlerce monitörden canlı yayınlar yapılacak, pozisyon tekrarları izlenebilecek. Ayrıca stadı mobil ve kablosuz hızlı internet ağıyla donatacağız ve akıllı cihazlar için hazırlayacağımız Beşiktaş Taraftar uygulamasıyla, taraftarlara ve ziyaretçilere maç günleri unutamayacakları bir dijital deneyim yaşatacağız. Türkiye'yi öncü spor ülkelerinden biri yapmak ve yurdumuzda sporcu yetişmesine ve altyapının zenginleşmesine katkıda bulunma hedefine Beşiktaş Jimnastik Kulübü'yle güç birliği içinde koşacağız. Önümüzdeki yıllarda da spora, sporcuya ve spor yapan herkese destek vermek için çalışmaya devam edeceğiz."


SPONSORLUK ANLAŞMASININ DETAYLARI


Beşiktaş ile Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. arasında 2014/2015 sezonundan başlamak üzere forma göğüs reklamı (ana sponsorluk) için 3+2 yıllık toplam 29 milyon Amerikan Doları tutarında anlaşma yapıldı. Ayrıca, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği ile Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. arasında sözleşme tarihinden itibaren başlamak üzere; reklam hakları, stadyum isim hakkı sponsorluğu ve stadyum teknoloji alt yapı yatırımı için 10+5 yıllık toplam 116 Milyon Amerikan Doları tutarında anlaşma sağlandı.


TÜRKİYE'NİN İLK "AKILLI STADYUMU"


Vodafone ve Cisco, teknoloji konusunda güç birliği yaparak Beşiktaş'ın yeni stadyumunu Türkiye'nin ilk akıllı stadyumu haline getirecek. Avrupa ve Amerika'nın birçok yeni stadyumunda hayata geçirilen "StadiumVision" çözümü ve geniş mobil ve Wi-Fi ağıyla donatılacak Vodafone Arena, taraftarlara ve ziyaretçilere dijital deneyim yaşatacak. Akıllı stadyum teknolojisiyle yüksek çözünürlüklü video ve dijital içerik, monitörler aracılığıyla stadyumun her bir noktasından taraftarlara iletilecek. Yüksek hızlı mobil ve Wi-Fi internet bağlantısı ile akıllı telefonlara stadyum içinde internet hizmeti, canlı maç yayını ve pozisyon tekrarları gibi bilgiler ulaştırılacak. (dha)

 

HABER YORUM/NECDET BURAK ÖZYURT

 

SİYAH BEYAZIN YANINA VODAFONE KIRMIZISI


Endüstriyel futbol Ali Sami Yen’in ardından İnönü’yü de tarihin -tozsuz ve renkli- sayfalarına gönderdi. Tribünlerin sustuğu, euro ve dolarların konuştuğu düzen, direnenleri ‘stat’ın dışına çıkarmaya niyetli. Bask kökenli olmayan futbolcuyu kadrosuna almayacak kadar muhafazakâr Athletic Bilbao bile yakın bir geçmişte geleneğini ticarete ortak edip formasına reklam almaya başlamıştı. Beşiktaş, bugün spor tarihimizin en büyük sponsorluk anlaşmasını imzaladı. Global telekomünikasyon devi Vodafone'la 15 yıllığına 145 milyon dolar karşılığında imzalar atıldı. Anlaşma, yeni stadın isim hakkı ve forma reklamını içeriyor. Ayrıca semtin her yeri artık Siyah-Beyaz’ın yanısıra 'Vodafone Kırmızısı'yla donatılacak. 'Çarşı' artık Vodafone Arena’da arandığında ulaşılamayacak bir nostalji mi olacak? Ellerde meşale yerine IPhone flaşları mı yanacak? Golden sonra tanımadığın birine sırf ona benziyor diye sarılmak dururken golün videosu aplikasyonlarla Facebook’da mı paylaşılacak? Akıllı stat olacakmış Vodafone Arena; umarız yüreğini kaybetmez...

bigPara.com