Best Buy ilk mağazasını ekimde İzmir'de açıyor

Best Buy ilk mağazasını ekimde İzmir'de açıyor
Best Buy ilk mağazasını ekimde İzmir'de açıyor

Willett (solda) ve Kopmaz, her mağazada 100-150 kişiye iş sağlayacaklarını söyledi.

İSTANBUL - Dünyanın önde gelen perakende şirketlerinden Best Buy’ın Türkiye Ülke Başkanı Ruşen Kopmaz, Türkiye’de bütün büyük şehirlerde mağaza ekim ayında İzmir’de faaliyete geçeceğini söyledi. Kopmaz,  2010 ilk çeyreğine kadar Ankara ve Bursa’da da mağaza açmayı planladıklarını belirterek, mağazalarının 3 bin 500 ile 4 bin metrekare arasında değişeceğini ve her mağazada 100-150 kişiye iş sağlayacaklarını anlattı.
Best Buy’ın strateji ve değerlerinin paylaşıldığı toplantıda, Türkiye’ye yapılacak olan yatırım miktarı veya mağaza sayısı hakkında bilgi verilmedi. Kopmaz, “Ekim ayında ilk mağazamızı İzmir’de açacağız. Diğer planlarımızı şimdi paylaşmak istemiyoruz. Ancak bütün büyük şehirlerde olacağız. Ayrıca alışveriş  merkezlerinde krizden dolayı fırsatlar çıkıyor. İstihdam sayısı olarak her mağazamızda bizim  personelimiz olan 100-150 kişi, artı güvenlik personeli olacak” değerlendirmesini yaptı. 

Türkiye AB’nin Çin’i
Best Buy International İcra Kurulu Başkanı Robert Willett ise Türkiye’de uzun dönemli kalacaklarını belirtti. Türkiye’yi ‘Avrupa Birliği’nin Çin’i’ sözleriyle tanımlayan Robert Willett, Türk pazarına girmek için doğru zaman olduğunu, kiraların son 12 aya göre daha avantajlı seviyeye geldiğini sözlerine ekledi. (Radikal)