Best-Buy oyunla eleman alıyor

Best-Buy oyunla eleman alıyor
Best-Buy oyunla eleman alıyor

Tüketici elektroniğinde ABD?nin en büyük perakende zinciri Best-Buy Türkiye?ye İzmir?den giriyor.

Türkiye'de ilk mağazasını İzmir'de açacak olan tüketici elektroniği perakendecisi Best-Buy, 'online oyun' yöntemiyle personel alımına başladı

İZMİR - ABD’nin satış bazında en büyük tüketici elektroniği perakendecisi olan Best-Buy, İzmir’de açacağı ilk mağazasının personel seçimi için ilginç ve eğlenceli bir yol izliyor. Firmadan yapılan yazılı açıklamada, ‘Bu İş’te Bi İş Var’ adı verilen projeyle Best-Buy Türkiye’nin personel seçimine başladığı belirtildi. İş başvurusunda bulunmak için şirketin açtığı internet sitesindeki ‘online oyuna’ katılmak gerektiği vurgulandı.
Türkiye’deki ilk mağazasını İzmir’de açacak şirket, bu başvuru yöntemiyle ‘yetenekli, dinamik, çalışmayı seven, teknolojiyi ve eğlenmeyi bilen ‘Mavi Tişörtlü’ takım arkadaşları’ arandığını duyurdu. Best-Buy Türkiye’nin açıklamasına göre, ‘www.buistebiisvar.com’ sitesine girenleri Mert, Emin ve Aslı isimlerinde üç genç karakter karşılıyor.
Farklı karakteristik özelliklere sahip olsalar da, ‘iyi iletişim kurabilen, sıcakkanlı ve kendine güvenen, ancak kafaları biraz karışık’ gençlerin her biri kendilerine yöneltilen sorulara kendi inandıkları doğru cevapları veriyor.
Doğru cevabı verenin hangisi olduğunu bulmak ise sitenin misafirlerine kalıyor. Hazırlanan oyunda üç sorunun da doğru cevabını bulanlar oyunu kazanıyor ve teknolojiye olan ilgilerini Best-Buy’da bir ‘kariyer fırsatına’ dönüştürebileceklerini öğreniyorlar. Özgeçmişlerini yollayan adaylar yapılacak ön elemeyle kariyer günlerine davet ediliyorlar. ABD, Kanada, Çin, Meksika ve Avrupa’daki operasyonlarından sonra Türk tüketicileriyle buluşmaya hazırlanan Best-Buy 13 ülkede 4 bin mağazayla faaliyet gösteriyor. 155 bin çalışanı ve yıllık 45 milyar dolar cirosu olan şirketin kendine ait dokuz markası var. (Radikal)