Beyaz eşyacıların başı hırsızla dertte

İzmir Beyaz Eşya Satıcıları Derneği Başkanı Metin Aztekin, hırsızlık sorunuyla mücadele edemediklerini belirterek, "İzmir'de 300'e yakın beyaz eşya mağazasının yüzde 80'i soyuldu" diye konuştu.

İZMİR - İzmir Beyaz Eşya Satıcıları Derneği Başkanı Metin Aztekin, hırsızlık sorunuyla mücadele edemediklerini belirterek, "İzmir'de 300'e yakın beyaz eşya mağazasının yüzde 80'i soyuldu" diye konuştu.
Aztekin, beyaz eşya sektörünün son dönemde en fazla hırsızlık sorunuyla uğraştığını söyledi. Son aylarda hemen her gün bir mağazanın soyulduğu haberlerinin ulaştığını kaydeden Aztekin, "İzmir'de 300'e yakın beyaz eşya mağazasının yaklaşık yüzde 80'i soyuldu. Özellikle son aylarda sorun artık geçiştirilemez hale geldi. Emniyet Müdürlüğü ile görüştük. Olanaklar çerçevesinde bu kadar önlem alınabildiği ifade edildi" dedi. Hırsızlık olayları nedeniyle sigorta şirketlerinin artık esnafa güvenmediğini ve zararın tazmini işlemlerinde sıkıntılar yaşandığını belirten Aztekin, çalınan ürünlerin nerede satıldığına ilişkin araştırma yapmalarına rağmen sonuca ulaşamadıklarını söyledi.