Beyoğlu-Tünel'e modern 'apartıman'

Beyoğlu-Tünel'e modern 'apartıman'
Beyoğlu-Tünel'e modern 'apartıman'

Segment İnşaat, Beyoğlu nda tarihi Şimal Merdivenleri nin yanı başında yapacağı Belkıs projesiyle apartıman konseptinin ilk adımını atacak.

İSTANBUL - Segment İnşaat, İstanbul kent merkezlerinde hem eski yapıların restorasyonu hem de yeni inşaatlar kapsamında konut ve ofis fonksiyonlarına yönelik bina projelerini ‘apartıman’ konseptiyle hayata geçiriyor. Beyoğlu Meşrutiyet Caddesi’ndeki tarihi Şimal Merdivenleri’nin üzerinde konumlanan ‘Belkıs’ ile ‘apartıman’ konseptinin ilk projesine başlayan Segment İnşaat, Maçka, Beşiktaş , Nişantaşı, Gümüşsuyu’nda yapacağı yeni ‘apartımanlar’la İstanbul’daki gayrimenkul anlayışını yeniden yorumlamayı hedefliyor. Mimar Boran Ekinci tarafından tasarlanan ‘Belkıs Apartımanı’, Pera’nın hem dingin hem de dinamik dünyasını yaşatıyor.
Segment İnşaat’ın yönetici ortağı Serdar Garan, ‘Apartıman’ konseptinin ilk projesini şöyle tanımlıyor: “Yalnızca ikamet edilecek bir yer olmasının ötesinde tarihi bir lokasyonda, Beyoğlu’nda... Haliç ’i izleyen, Beyoğlu’nu yaşayan, sanatı yanından ayırmayan bir yapı bu. Başka şekilde ifade etmek gerekirse ‘hip bir bina’. Eğer özgün tasarımıyla öne çıkan, sunduğu hizmetlerle sıra dışı olan ‘hip otel’ diye bir kavram varsa, bu yapı da tam anlamıyla ‘hip’ bir binadır diyebilirim.”(Radikal)


  ETİKETLER:

  Beşiktaş

  ,

  Haliç

  ,

  İstanbul

  ,

  Beyoğlu