Bilal Erdoğan vakıf kurdu

Bilal Erdoğan vakıf kurdu
Bilal Erdoğan vakıf kurdu
Haber: NEŞE KARANFİL / ANKARA / Arşivi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan yeni bir vakıf kurdu. ‘İnsan ve İrfan Vakfı’ adıyla kurulan vakfın amacı, “Eğitim, kültür, sağlık ve sosyal yardım amacı yanında, özellikle eğitim kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunmak, ülkemizin ihtiyaç duyduğu sahalarda meslek sahibi, nitelikli, milli ve manevi değerlerini tanıyan ve taşıyan insanlar yetiştirilmesini kendisine amaç edinmiştir” şeklinde özetlendi.
Resmi Gazete’de dün Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün çıkan ilanına göre kurulan İnsan ve İrfan Vakfı’nın kurucuları arasında Bilal Erdoğan dışında, Nuri Şahinler, Adem Özkul, Yusuf Kaya, Mustafa Eryılmaz, Abdurrahman Tevruz, Abdurrahman Şişman, Ömer Erdoğan, Yusuf Sancak, Mehmet Akkaya, Bilal Şahinyılmaz, Ünal Olgun, Ahmet Sacit Açıkgözoğlu, Erdil Gürgüç, Şerafettin Taştan, Bilal Ağca, Murat Türkyılmaz, Bahattin Olgunsoy, Mehmet Fatih Çıtlak da bulunuyor. Bilal Erdoğan yönetim kurulu üyeliğinde yer almazken sadece ‘vakfedenler’ arasında yerini aldı. İlana göre vakfın sermayesi 7500 lira. Malvarlığı ise “ İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Çakmaklı Mahallesi, 158 ada, 3 parsel sayılı, 5000 m2 yüzölçümlü gayrimenkul ile 7500 TL Nakit” olarak belirtildi.

Okçuluk vakfını kurmuştu

Bilal Erdoğan geçen yıl da okçuluk sporunun geliştirilmesi amacıyla bir vakıf kurmuştu. Vakıfta Erdoğan dışında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın oğlu Hüseyin Ersan Topbaş da yer alıyordu.

bigPara.com