Bilgin, polis zoruyla gelecek

Sabah Yayıncılık hisse senetleri üzerinde manipülasyon yaptığı iddiasıyla yargılanan Etibank'ın eski sahibi Dinç Bilgin ile iki sanığın mahkemeye polis zoruyla getirilmesine karar verildi.

İSTANBUL/ANKARA - Sabah Yayıncılık hisse senetleri üzerinde manipülasyon yaptığı iddiasıyla yargılanan Etibank'ın eski sahibi Dinç Bilgin ile iki sanığın mahkemeye polis zoruyla getirilmesine karar verildi. İstanbul 8'inci Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) avukatları, sanıklar hakkındaki şikâyetlerinin devam ettiğini ve davaya müdahil olarak katılmak istediklerini söyledi. Bilgin'in avukatı ise bir dahaki duruşmada müvekkilini hazır edeceğini belirtti. Sanıklara duruşma tarihlerinin tebliğ edildiğini belirten mahkeme heyeti, duruşmaya katılmayan sanıkların bir sonraki oturuma polis zoruyla zorla getirilmesine karar verdi.
Çağlar davası yine uzadı
Bu arada işadamı Cavit Çağlar ile Erol Evcil dahil 34 sanığın rekor hapis ve para cezasına mahkûm edildiği karar da bir kez daha bozuldu. Dava dördüncü kez Bursa Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüşülecek.