Bilinçaltını araştıran İngiliz şirkete yerli ortak

Dünyanın 47 ülkesinde, 100'den fazla ofiste faaliyet gösteren ve 5 bin çalışanı olan Synovate Grubu, araştırma şirketi Plus Remark'ın tamamını satın aldı.

İSTANBUL - Dünyanın 47 ülkesinde, 100'den fazla ofiste faaliyet gösteren ve 5 bin çalışanı olan Synovate Grubu, araştırma şirketi Plus Remark'ın tamamını satın aldı. Satın alma ile birlikte Synovate, dünyada büyük yankılar uyandıran Censydiam ve Momentum Engine gibi araştırma modellerini Türk şirketlerinin hizmetine sunacak.
Tüketicilerin, klasik araştırma yöntemleriyle açığa çıkarılamayan gizli kalmış motivasyonlarını tespit ettiği belirtilen Censydiam araştırma tekniğinin, şirketlere daha etkin pazarlama yönetimi yapmalarında yardımcı olduğu belirtilen açıklamada, "Momentum Engine araştırma modeli şirketlerin pazardaki büyüme fırsatlarını daha net belirlemesini sağlıyor ve şirket kaynaklarının daha verimli yönetilmesinde yön gösteriyor. Synovate, araştırmaya getirdiği yeni yaklaşımlarla, dünyanın en hızlı büyüyen araştırma şirketi. Kendisini, 'dünyanın en büyük butik araştırma şirketi' olarak tanımlayan Synovate, büyüklüğünün yanında, müşteriye yakın hizmet anlayışını koruyarak, müşteri ilişkilerinde de uluslararası rakiplerinden farklılaşıyor" denildi.
Synovate Global İcra Kurulu Başkanı Adrian Chedore, satın almanın ardından yaptığı açıklamada "73 milyonluk nüfusu, büyüyen bir ekonomisi ile Türkiye pazarına girmekten mutluyuz. Türkiye araştırma sektörü, dünya ortalamasının çok üzerinde bir gelişim gösteriyor. Bunun da ötesinde, Türkiye, Orta Asya'nın büyüyen pazarları için bir köprü ülkedir. Türkiye'deki faaliyetlerimiz sayesinde, global müşterilerimizin, taleplerini karşılayabileceğiz" dedi.
'Bize katkı sağlayacak'
Chedora, Türkiye'de satın aldıkları Plus Remark'ın Türkiye'nin en saygın araştırma şirketlerinden biri olduğunu ve Synovate'e büyük katkı sağlayacağını belirtti. Satın alma sonrasında Synovate Türkiye, Plus Remark'ın kurucusu ve başkanı Temel Aksoy tarafından yönetilmeye devam edecek. Temel Aksoy, "Plus Remark, kurulduğu ilk günden beri, Türkiye araştırma sektörünü birçok yenilikle tanıştıran bir şirket oldu. Bizimle aynı idealleri paylaşan daha büyük bir ailenin parçası olmak bize güç verecek. Müşterilerimizi, her biri dünyada büyük yankılar uyandıran yeni araştırma modelleri ile tanıştıracağız. Global bir grubun üyesi olarak, uluslararası faaliyetleri olan Türk şirketlerine, yurtdışında hizmet sunacağız" diye konuştu.