'Bin 500 aracını geri çağırdı'

'Bin 500 aracını geri çağırdı'
'Bin 500 aracını geri çağırdı'
İtalyan lüks spor araba devi Lamborghini, hidrolik direksiyondaki gaz sızıntı ihtimalinin yangına neden olabileceği gerekçesiyle, satış fiyatı 200 bin dolardan başlayan Gallardo marka araçlarını geri çağırdı.

ABD genelinde 2004 ve 2006 model Gallardo Coupe ve Spyder modellerinden yaklaşık 1 bin 500 adet aracın geri çağırıldığı ifade edildi.

ABD Güvenlik Denetimcilerine yazılı bir açıklama yapan Lamborghini, hidrolojik direksiyonun yanındaki gaz borularının aşınıp, kırılabileceği ve ihtimali düşük olsa da bazı durumlarda yangına neden olabileceğini belirtti.

Şirket bu durumu ürün denemelerinde fark ettiğini açıklarken, bugüne kadar böyle bir şikayetin yapılmadığı da ifade edildi.

Araçlar, Mayıs 2003 ile Nisan 2008 tarihleri arasında üretildi. Otomobil bayileri ise hidrolik direksiyonları ücretsiz olarak değiştirecek.

Araç sahipleri konuyla ilgili olarak bu ay içinde bilgilendirilecek.  ( Hürriyet )

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/110035011003501

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  satış fiyatı - karel poborsky

  satış fiyatı 200 bin dolardan başlıyor derken yanlış anlaşılma oluyor. bu arabaların türkiyedeki fiyatları 800 bin dolardan başlar.. devletimiz arabaların fiyatı kadar vergi aldığı için (hatta daha fazla) arabayı üreten şirketin sattığı araba başına kazandığı kar kadar tc devleti para alıyor. yani birşey üretilmediği halde biz devlete sanki arabayı onlar üretiyormuş da onlardan almışız gibi para ödüyoruz... sonra da vatandaş niye tüketmiyor niye ekonomi büyümüyor diye çemkiriyolar..