Bir odayı 365 kere sattığı iddia edilen Jet Fadıl sırra kadem bastı

Bir odayı 365 kere sattığı iddia edilen Jet Fadıl sırra kadem bastı
Bir odayı 365 kere sattığı iddia edilen Jet Fadıl sırra kadem bastı
İstanbul Bayrampaşa'da inşa ettiği Caprice Gold Oteli'ni 5 yıldır tamamlamayarak 12 bin yatırımcıyı mağdur ettiği öne sürülen Fadıl Akgündüz hakkında çifte soruşturma başlatıldı. Devremülk kanunuda bir devremülk en az 15 günlüğüne kullanım hakkıyla satılabiliyorken Akgündüz'ün kanuna aykırı olarak 1 günlük kullanım hakkıyla devremülk satışı yaptığı böylece bir odayı 365 kere sattığı iddia ediliyor.

RADİKAL-Piyasadan 1 milyar liranın üzerinde para topladığı öne sürülen Fadıl Akgündüz, ablası Avniye Obut ve eniştesi İbrahim Obut hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından çete soruşturması başlatılırken Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişlerinin de Caprice Gold Oteli’ne gelerek inceleme yaptığı öğrenildi. Bu olaylar üzerine Akgündüz’ün kayıplara karıştığı ve yerini annesi dahil yakın akrabalarının bile bilmediği öğrenildi.

Zaman 'da yer alan habere göre, yurtdışına kaçtığından şüphelenilen Akgündüz’ün ablası ve eniştesinin üzerine devrettiği mal varlıklarını da sattığı ortaya çıktı. Didim’de bulunan 52 adet villa, turizm bölgesi olan Muğla’nın Milas ilçesi sahilinde yaklaşık 300 milyon lira değerinde olduğu tahmin edilen 119 dönüm arsa ile çeşitli yerlerde bulunan arsa ve gayrimenkullerini de hızla elinden çıkaran Akgündüz’ün Caprice Gold’daki devremülkleri birden fazla kişiye satarak piyasayı dolandırdığı ileri sürülüyor.

Devremülk kanunuda bir devremülk en az 15 günlüğüne kullanım hakkıyla satılabiliyorken Akgündüz’ün kanuna aykırı olarak 1 günlük kullanım hakkıyla devremülk satışı yaptığı böylece bir odayı 365 kere sattığı iddia ediliyor. Çete kapsamında soruşturma geçiren Akgündüz ve akrabalarının mal varlığına el konulacağı ileri sürülürken Akgündüz’ün yurtdışı yasağına maruz kalmadan önce kayıplara karışması ise manidar bulundu. Öte yandan çete soruşturmasını yürüten Savcı Nihat Karpınar ise mağdurlardan bilgi ve belge talep etti.

BAKANLIKTAN REKOR CEZA GELEBİLİR 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişlerinin inceleme altına aldığı Caprice Gold Oteli’ndeki usulsüzlüklerden dolayı Fadıl Akgündüz ve akrabalarına rekor ceza gelmesi bekleniyor. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a göre, teslimden önce kampanyalı satış olarak bilinen maketten satışta arz sahibi adına Tüketici Genel Müdürlüğü’nce kampanyalı satış izin belgesi düzenleniyor. Tüketicilerin sözleşmeden doğan haklarının devlet garantisinde olduğu sistemde maketten satılan devremülklerin 36 ayda tamamlanmaması ve mal sahiplerine teslim edilmemesi halinde firmanın izin belgeleri iptal ediliyor. 2009 yılında başlanılan Caprice Gold’un inşaatı ise 6 yıldır tamamlanmadı.

Kanunun öngördüğü inşaat tamamlama süresini 3 yıl geçen Caprice Gold’a yaptığı satış bedeli olan 1 milyar lira kadar idari para cezası verilmesi bekleniyor. 12 bin kişiye sattığı devremülklerden yaklaşık 1 milyar lira satış geliri elde eden Akgündüz’ün bu parayı nerede tasarruf ettiği ise bilinmiyor. Otel inşaatına 85 milyon lira harcadığı öğrenilen Akgündüz’ün Reklam, kira ve şirket harcamalarından arta kalan 800 milyon liranın akıbeti ise merak konusu.

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/132257113225716

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yine gel, millet doyamadı. - user1150966

  her şeklin adamı bu son vurgunu sonrası geri dönüşünü uzaylı olarak yapacakmış

  sorun kimde.. - user397066

  Sorun Fadıl bey de değil. Sorun Fadıl beyle iş yapanda. Bu ne Fadıl aşkı ya. Bravo size Fadıl bey, böyle sevilip güvenilmek güzel şey. Yeni imajınızla bekliyoruz. Emin olun ki, size kucak açan pardon kucağınıza gelmek isteyen pek çok kişiyi bulursunuz.

  Fark... - citizen

  Jet Fadıl'a güvenip onun ipiyle kuyuya inenler ile AKP ye inanıp ona oy verenler arasında hiç fark yok... Ancak bir taraf kendini, hayallerini batırırken ., diğer taraf ülkeyi batırıyor... Bu kadarcık farka da fark denmez zaten...

  Jet Fadıl'a inanmanın dayanılmaz ağırlığı .... - user406073

  Hala bu adama inanıp yaptığı işlere para yatıranlara ne demek lazım bilemiyorum !!!!!!!

  Az bile yapmış - 1adam

  Bunca olaydan sonra hala gidip de ondan devre mülk alanlara az bile yapmış. Yuh artık bu kaçıncı!

  - user504233

  Helal olsun... Bravo valla, para kazanmasını biliyor bu adam