Bir yılda 40 milyon dolarlık yatırım

Avrupa yakasında ilk mağazasını 15 Ekim'de açmaya hazırlanan Koçtaş, bir yıl içinde 40 milyon dolarlık yatırım planlıyor. Koçtaş Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, önümüzdeki bir yılda Şişli'deki mağaza dahil beş mağazanın açılacağını söyledi.

İSTANBUL - Avrupa yakasında ilk mağazasını 15 Ekim'de açmaya hazırlanan Koçtaş, bir yıl içinde 40 milyon dolarlık yatırım planlıyor. Koçtaş Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, önümüzdeki bir yılda Şişli'deki mağaza dahil beş mağazanın açılacağını söyledi.
Cevahir Alışveriş Merkezi'nin giriş katında yer alan, 8 bin metrekarelik Koçtaş Şişli mağazasına 7 milyon dolarlık yatırım yapıldığını kaydeden Çakıroğlu, 45 bin çeşit ürünle tüketicinin karşısına çıktıklarını belirtti.
Avrupa devi Kingfisher B&Q ile 2000'de yarı yarıya ortak olan Koçtaş, Kartal'da 10 bin metrekarelik mağazanın ardından ikinci mağazasını Avrupa yakasında açıyor. İngiliz grupla ortaklığı öncesinde Bornova, Balçova, Antalya ve Bodrum'da dört mağazası olan Koçtaş, ev geliştirme perakendeciliğinde güçlenmesini sağlayacak dört yeni mağaza daha açmayı planlıyor.
Koçtaş Genel Müdürü Çakıroğlu'nun verdiği bilgiye göre aralık ayında Edremit'te açılacak mağazanın ardından Kuşadası, Ankara ve İstanbul Yenibosna'da dört mağaza devreye girecek. Bu mağazalarla satış kapasitesinin iki katından fazla artacağını kaydeden Çakıroğlu, önümüzdeki 5 yılda Koçtaş mağaza sayısının 35'e ulaşacağını kaydetti. Şişli mağazasının tanıtıldığı toplantıda konuşan Çakıroğlu, bir soru üzerine mağaza sayısının artışında Ikea'nın etkisi olmadığını belirtti. Yetkililer ürünlere internet üzerinden ulaşılabileceğini söyledi.