Birada 3.5 milyar euroluk dev satın alma

Birada 3.5 milyar euroluk dev satın alma
Birada 3.5 milyar euroluk dev satın alma

StarBev, Borsodi, Kamenitza, Bergenbier, Ozusko, Jelen ve Niksicko gibi 20 den fazla bira markasını bünyesinde barındırıyor

Carling markalı biraların ABD'li üreticisi Molson Coors Brewing Co., Doğu Avrupa ve Orta Avrupa pazarlarına da girmek amacıyla, Avrupalı bira üreticisi StarBev LP'yi 2.65 milyar euroya satın almaya karar verdi

Staropramen gibi bilinen bira markalarını üreten StarBev şirketinin Amsterdam ve Prag da merkezi bulunuyor ve Orta ve Doğu Avrupa ’da toplamda dokuz bira fabrikası işletiyor.

ABD ’li Molson Coors, bu satın almayla dünyanın en büyük ikinci büyük bira pazarı olan ABD’den farklı piyasalara geçme planına yardımcı olacak.

Molson Coors’s Başkanı ve CEO’su Peter Swinburn, “Orta ve Doğu Avrupa’nın pazar lideri olan StarBev, Molson Coors’un büyüme planları için büyük bir fırsat değerinde. Bölgedeki bira pazarı oldukça “çekici” ve büyüme potansiyeli yüksek” dedi.

StarBev, Borsodi, Kamenitza, Bergenbier, Ozusko, Jelen ve Niksicko gibi 20’den fazla bira markasını bünyesinde barındırıyor ve aynı zamanda Stella Artois, Beck’s, Leffe gibi bira markalarının da dağıtımını yapıyor.( hurriyet.com.tr)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  bira

  ,

  Avrupa

  ,

  Pazar

  ,

  Fırsat

  ,

  Amsterdam

  ,

  CEO