Bireysel sağlıkta sıkıntı

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, prim üretiminde son dört yıldır üst üste sektör lideri olan şirketi daha da ileri taşıyacaklarını vurgularken...

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, prim üretiminde son dört yıldır üst üste sektör lideri olan şirketi daha da ileri taşıyacaklarını vurgularken, sigorta sektörüne de katkı sağlamak için çalışacaklarını açıkladı. Ferdi sağlık poliçe satışının hızlanması gerektiğine de dikkat çeken genel müdür Su, "Anadolu Hayat Emeklilik'in başındayken de ferdi sağlık poliçelerinde benzer sıkıntılar yaşıyorduk. Anadolu Sigorta'nın portföyüne bakıldığında hâlâ grup sağlık poliçeleri büyük ağırlık teşkil ediyor. Dolayısıyla sağlık konusunda ilk yapacağımız şey portföyümüzdeki bireysel sağlık poliçelerinin artırılması olacak" dedi.
Mustafa Su sektörle ilgili olarak şu tespitleri yaptı: "Mevzuat düzenlemelerinden tutun, sektörün içinde bulunduğu rekabet koşullarına kadar sıkıntılar var. Bu sektörün öncü ve lider şirketleri sorumluluklarını yerine getirmek durumunda. Bu sektördeki fiyat rekabeti ve bunun yol açtığı olumsuz sonuçları öteden beri takip ediyorum. Bu yüzden bu sorunun çözümüne öncelik vereceğim. Çünkü aşırı fiyat rekabeti şirketlerin güçlerini kaybetmelerine neden oluyor.
Rekabetin bu türü, müşterilerin, sunulan hizmete daha ucuz fiyatlarla sahip olmalarını sağlıyor. Ancak yine de fiyatların doğru tespiti, şirketlerin sunduğu hizmetin uzun ömürlü olabilmesi için şart. Dolayısıyla ilk üstünde duracağım konulardan biri sektörde öteden beri gündemde olan teknik kârlılık konusu olacak."