Biz bunu destekleriz!

Biz bunu destekleriz!
Biz bunu destekleriz!
Ernst&Young'ın Hürriyet ve CNNTürk sponsorluğunda düzenlediği yılın girişimcisi yarışmasında ipi Bozlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Şükrü Bozluolçay göğüsledi.

Ernst&Young’ın düzenlediği ve Hürriyet gazetesi ile CNNTürk’ün de ana sponsor olduğu 2013 yılının girişimcisi ödülünü Bozlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Şükrü Bozluolçay kazandı. Bozluolçay’ın ödülünü Sanayi Bakanı Nihat Ergün ile Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner verdi. Bozluolçay, Monte Carlo’da düzenlenecek ‘World Entrepreneur Of The Year - Dünya Yılın Girişimcisi’ yarışmasında Türkiye ’yi temsil edecek.
Yılın girişimcisi ödül törenine, Sanayi Bakanı Nihat Ergün, Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin ile çok sayıda davetli katıldı.
Doğan Boyner, “Türkçemizde yerleşik bir deyiş vardır. ‘Hiçbir başarı cezasız kalmaz’ diye. Ama bu akşam biz bunun tersini ispat etmek için buradayız. Yılın başarılı girişimcisini ödüllendireceğiz. Ama aslında tek bir başarıya, tek bir kişiye verilen ödül değil bu. Biz toplam olarak yaratıcılığı, fark yaratma becerisini, sürüden ayrılarak kendine yeni bir yol çizme cesaretini ödüllendiriyoruz” dedi.
“Girişimcilik ruhunu destekliyoruz” diyen Doğan Boyner şöyle devam etti: “Bu projenin benim için çok özel bir anlamı var. Bu projeyle ilk karşılaştığımda reaksiyonumuz çok açık ve net olmuştu: Biz bunu destekleriz. Çünkü Türkiye’nin büyümesine uluslararası rekabette başa güreşmeyi sağlayacak en etkin unsurun girişimcilik olduğuna inanıyorum’ demiştim. Bu bilincin hükümetimiz tarafından içtenlikle benimsendiğini görmekten ayrıca büyük mutluluk duyuyorum. Ekmeğini taştan çıkartmasını bilen bir Türk halkı var. Yeter ki bu girişimcilik ruhunu iyi kanalize edelim. Bireylerin önlerini açalım.”
Bakan Ergün ise ekonomideki riskleri bertaraf ettiklerini dile getirerek şöyle konuştu: “Türkiye’de girişimciler gereğinden fazla risk taşıyorlardı; biz bu riskleri önemli oranda azalttık. Ve diplomasi yoluyla yeni kanallar açtık. Ancak bizim bu adımlarımız, yolları açmak anlamına gelen adımlardır. Esas olan; o yolların kullanılmasıdır.”

Robotik sistem geliştirdi

Dr. Şükrü Bozluolçay, 1975-1989 arasında doktor olarak çalıştı, nükleer tıp ihtisası yaptı. 1990’da kurduğu MNT Sağlık Hizmetleri Ticaret AŞ’yle nükleer tıp işletmeciliği yaparak işlerini büyüttü. Merkezleri, hastanelere tanı ve kanser tedavi hizmeti veriyor. Romanya ve Moldova’da da bu hizmetleri veren birimler açan firma yakında Gürcistan, Ukrayna, Rusya, Irak, Bulgaristan’da da faaliyete başlayacak. MNT’ye IFC de yüzde 18 hisse alarak ortak oldu. Bozluolçay, 1995’te de radyofarmasötik ürünler ithal etmek için Monrol Nükleer Ürünler’i kurdu. Bu ürünlerin Türkiye’de üretimine başladı. Şirkete 2009’da Eczacıbaşı Holding yüzde 50 ortak olurken ürünler de Avrupa başta olmak üzere çok sayıda ülkeye ihraç ediliyor.
Bozluolçay nükleer tıpta kullanılan ilaçların hazırlanması için de bir robotik sistem geliştirmiş ve tüm dünyanın ilgisini çekmişti.

Finalistler kimlerdi?

Arzum Elektrikli Ev Aletleri Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Bozlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Şükrü Bozluolçay, E- Bebek Genel Müdürü Halil Erdoğmuş, Erbak-Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hakkı Erbak ile Tiryaki Agro Gıda Genel Müdürü Süleyman Tiryakioğlu.

bigPara.com