'Blair taksitle ev aldı'

Daily Mail gazetesi, İngiltere Başbakanı Tony Blair'in 4 milyon sterlinlik evin yüzde 95'lik bölümü ve üç ev için bankalardan mortgage (uzun vadeli düşük faizli konut kredisi) aldığını ve...

LONDRA - Daily Mail gazetesi, İngiltere Başbakanı Tony Blair'in 4 milyon sterlinlik evin yüzde 95'lik bölümü ve üç ev için bankalardan mortgage (uzun vadeli düşük faizli konut kredisi) aldığını ve toplam olarak aylık 16 bin sterlinin üzerinde aylık taksit ödemesi yaptığını öne sürdü.
2004'te Londra'da dört katlı bir ev satın alan Blair çiftinin emlakın değerinin yüzde 95'lik bir bölümünü mortgage ile sağladığına dikkat çeken gazete, bunun nasıl mümkün olabildiğinin anlaşılamadığını belirtti. Normalde bu kadar pahalı bir emlak için bankaların sadece fiyatın yüzde 75'i kadar borç verdiklerini belirten gazete, Blair ve eşinin 16 bin sterlinlik mortgage taksitlerini nasıl ödediğinin de anlaşılamadığını vurguladı.
'Yeni kiracı aranıyor'
Blair çiftinin Londra'da aldıkları 4 katlı evde halen yönetmen Michael Caton-Jones'un yaşadığına, ancak kiracıları çıkmak üzere olan Blair çiftinin yeni bir kiracı aradığını da iddia eden Mail, "Eğer bu ev yeniden kiraya verilemezse, Başbakan Blair yıllık net 113 bin sterlin olan maaşının tümünü mortgage taksitlerine ayırmak zorunda kalacak" diye yazdı.