BMC'de tek teklif Ethem Sancak'tan

BMC'de tek teklif Ethem Sancak'tan
BMC'de tek teklif Ethem Sancak'tan
TMSF tarafından satışa çıkarılan BMC için düzenlenen ihalede tek teklif işadamı Ethem Sancak'ın şirketi Es Mali Yatırım'dan geldi.

Radikal.com.tr – Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkartılan BMC için tek teklif işadamı Ethem Sancak’ın sahibi olduğu Es Mali Yatırım ve Danışmanlık şirketinden geldi.

Firmanın 540 milyon lira teklif vermesi üzerine komisyon başkanı muhammen bedelin 985 milyon lira olduğunu anımsatarak teklifin artırılması gerektiğini söyledi.

Bu hatırlatma üzerine firma teklifini 700 milyon dolara yükseltti. Komisyon başkanının yeniden bedel artırımı talebi üzerine mola alan Es Mali Yatırım, mola dönüşü teklifi önce 710 sonra da 725 milyon liraya yükseltti.

Başkan da ihalenin bu fiyat üzerinden Fon Kurulu'nun onayına sunulacağını ve Cuma günü nihai pazarlık için tekrar görüşüleceğini söyledi.

BMC ihalesine tek teklifi veren şirket olan Es Mali Yatırım ve Danışmanlık şirketinin sahibi Ethem Sancak, daha önce yine Çukurova grubuna ait olan Skyturk360 Televizyonu, Akşam ve Güneş gazeteleri ile Alem, Platin, Stuff, Autocar ve FourFourTwo dergileri, Lig Radyo ve Alem FM radyolarını da almıştı.

bigPara.com