BMW hisseleri yüzde 10 düştü

BMW hisseleri yüzde 10 düştü
BMW hisseleri yüzde 10 düştü
Almanya'da işlem gören BMW hisseleri dizel emisyonunun AB standartlardan yüksek çıkması nedeniyle yüzde 10 düştü.

RADİKAL- BMW'nin bir modelindeki dizel moton emisyon rakamlarının AB standartlarından 11 kat daha yüksel olduğu haberi şirketin hisselerinin yüzde 10 düşmesine neden oldu. BMW konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada yeterli test sonuçlarının ellerinde olmadığını yetkililer ile temasa geçeceklerini bildirdi.

Almanya ’da işlem gören BMW hisseleri dizel emisyonunun AB standartlardan yüksek çıkması nedeniyle yüzde 10 düştü. Volkswagen ise dizel motor emisyon rakamlarını manipüle ettiği için hakkında soruşturma açılmıştı. Konuyla ilgili olarak Alman Auto Bild ’de çıkan bir haberde BMW’nin bir modelindeki dizel emisyon rakamlarının AB standartlarından 11 kat daha fazla havayı kirletici olduğu belirtiliyor.

YASADIŞI DEĞİL
Konuyla ilgili olarak Bloomberg’e açıklamalarda bulunan Bankhaus Metzler analisti, “BMW’nin yaptığı yasadışı bir durum değil. Uzun vadede bu tip motorlar kullanan araçlar için endişe duyuluyor” diye konuştu.

BMW'DEN İLK AÇIKLAMA
Konuyla ilgili olarak BMW'den yapılan açıklamada emisyon testleriyle ilgili olarak ellerinde yeterli sonuç bulunmadığı belirtildi. Şirket, "Yetkililerle en kısa süre içerisinde temasa geçeceğiz" açıklamasında bulundu. (Hurriyet.com.tr)


 

bigPara.com