Bodrum'a 'İngiliz lüksü' gelecek

Londra'da finans, gayrimenkul ve proje geliştirme konularında önde gelen şirketlerden Financial Dimensions (FD), Türkiye'de bir yıldır sürdürdüğü fizibilite çalışmaları sonucunda yatırım için Bodrum Yalıkavak'ı seçti.

MUĞLA - Londra'da finans, gayrimenkul ve proje geliştirme konularında önde gelen şirketlerden Financial Dimensions (FD), Türkiye'de bir yıldır sürdürdüğü fizibilite çalışmaları sonucunda yatırım için Bodrum Yalıkavak'ı seçti. Yalıkavak'ta bulduğu arazinin sahibi Günyap İnşaat ile işbirliğine giden FD, 90 dönüm arazi üzerinde lüks villalar ve butik otel inşa etmeye hazırlanıyor. 'Bay Peninsula' adı verilen proje, 160 metre yüksekliğinde tepenin yamacına denizle bağlantılı inşa edilecek ve her villa denizi görecek şekilde tasarlanacak. FD'nin bir başka projesi ise, 'Bay Peninsula İstanbul Residence' olacak.
Özel finans koşulları
Projelerin iki yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor. FD, 'Bay Peninsula'daki daire ve villaların satışında, her türlü değerleme, değerlendirme, yatırımcıya raporlama, finans yönetimi ve tapu işlemleri gibi hizmetleri de üstlenecek. 'Bay Peninsula' projesinin toplam yatırım maliyeti 40 milyon doları bulacak.
Tamamlandığında Yalıkavak yöresinin en şık tatil kompleksi olacak 'Bay Peninsula' projesinde, 3 farklı tasarımda toplam 200 villa, daire ve lüks bir butik otel yer alacak. Projenin Ocean Bay ve Bay Gardens olarak adlandırılan bölümde 82 ve 140 metrekarelik daireler inşa edilecek. Bay Heights bölümünde ise, kişiye özel 220 metrekarelik özel villalar olacak. 'Bay Peninsula', içinde barındıracağı hizmetler konusunda da iddialı.
Komplekste villa sakinlerinin her türlü ihtiyacının karşılanacağı bir hizmet organizasyonu kuruluyor. Site içinde ring servisi yapan araçlardan, kapıcı ve temizlik hizmetlerine kadar her türlü ihtiyacın düşünüldüğü komplekste özel bir spa merkezi hizmet verecek. Residence sakinlerinin yararlanacağı özel bir plaj, deniz seviyesinde inşa edilecek.
Projeler, 24 aya kadar faizsiz, 24-48 ay arası özel finans koşullarıyla satışa sunulacak. Yetkililer, projelerin, yurtdışındaki yatırımcılardan büyük ilgi gördüğünü belirtti.