Bodrumlu turizmciler Londra'dan siparişle döndü

Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) Başkanı Mehmet Kocadon başkanlığında 20 kişilik bir kafile ile İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen Dünya Turizm Fuarı'na katılan Bodrumlu turizmciler, fuardan büyük umutlar ve iş bağlantılarıyla döndü.

İZMİR - Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) Başkanı Mehmet Kocadon başkanlığında 20 kişilik bir kafile ile İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen Dünya Turizm Fuarı'na katılan Bodrumlu turizmciler, fuardan büyük umutlar ve iş bağlantılarıyla döndü.
Bodrumlu turizmciler, fuarda, turistik tesis, ahşap tekne yapımı ve emlak piyasasında önemli anlaşmalar yaptı. 200´e yakın ülkeden yaklaşık 10 bin profesyonel turizmcinin katıldığı fuarda dört gün boyunca dünyanın dört bir köşesinden gelen tur operatörleri ve seyahat acentelerinin yöneticileri ile yoğun kulisler yaparak, önümüzdeki yıl Bodrum'da 300'e yakın villa ve ahşap tekne yapımı için sipariş alan Bodrumlu turizmciler, 12 ülkeden gazetecileri kış aylarında Bodrum'da konuk ederek tanıtıma hız verme kararı aldı.
Merkezi Bodrum'da bulunan Kuşadası, Antalya, İstanbul ve Marmaris´e İngilizler ağırlıkta olmak üzere Avrupa'nın sekiz ülkesinden turist getiren Peninsula Turizm ve Seyahat Acentesi, Londra´da 1 milyon pound harcayarak şirket kurup ilk bürosunu açtı. Peninsula Genel Müdürü Fahrettin Çiçek, "Britanyalı turistlerin Bodrum ve Ege kıyılarına ilgisi arttı. Zengin turisti Bodrum ve Kuşadası'na çekebilmek, kıyılarımızın tarihi, doğası ve cennet köşelerini iyi tanıtabilmek ve yerinde pazarlamayı yapabilmek için kriz döneminde yatırım yapmaktan çekinmedik'' dedi.