Boğaz'da 50. yaş kutlaması

Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği'nin (IPRA) 50'nci yıl kutlamaları kapsamında düzenlenecek Dünya Kongresi'nde dünya iletişimcileri Asya ve Avrupa'yı birleştiren Boğaziçi Köprüsü'nü yürüyerek geçecek.

İSTANBUL - Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği'nin (IPRA) 50'nci yıl kutlamaları kapsamında düzenlenecek Dünya Kongresi'nde dünya iletişimcileri Asya ve Avrupa'yı birleştiren Boğaziçi Köprüsü'nü yürüyerek geçecek. İstanbul'da 26-28 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek IPRA'nın Dünya Kongresi'nde Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakçı, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, İstanbul Modern Başkanı Oya Eczacıbaşı, eski New York Borsası Başkan Yardımcısı George Ugeux, eski Belçika Başbakanı Charles Ferdinand Nothomb gibi isimler yer alacak.
'İstanbul kültürlerarasında köprü'
'İletişim: Güvene Giden Sürdürülebilir Yol' konulu kongrenin tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, bu uluslararası toplantının, kültür ve turizm açısından olduğu kadar Türkiye için de önem taşıdığını söyledi. IPRA Başkanı Charles van der Straten Waillet de, İstanbul'un kıtalar ve kültürlerarasında bir köprü olduğunu vurgulayarak, kongrenin İstanbul'da düzenlenmesinin büyük önem taşıdığını açıkladı.