Boğaziçi Elektrik'te kaybedenlere ikinci şans

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Boğaziçi Elektrik özelleştirme ihalesinde önyeterlilik için 12 başvurunun yapıldığını bildirdi. Başvurular içinde iptal edilen ilk ihalede teklif veren Park Holding ile Aksa da var. İhalede son teklif verme 13 Kasım'da bitecek. Şirketlerin 30 milyon dolar geçici teminat vermesi gerekecek.
Haber: EKONOMİ SERVİSİ / Arşivi

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Boğaziçi Elektrik özelleştirme ihalesinde önyeterlilik için 12 başvurunun yapıldığını bildirdi. Başvurular içinde iptal edilen ilk ihalede teklif veren Park Holding ile Aksa da var. İhalede son teklif verme 13 Kasım’da bitecek. Şirketlerin 30 milyon dolar geçici teminat vermesi gerekecek.
Teklif sahipleri; Enerjisa, Park Holding, Genpa Telekomünikasyon, Aksa Elektrik, Çalık Enerji, Zorlu Holding, Elsan-Tümaş-Karaçay Ortak Girişim Grubu, Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu, Özyazıcı İnşaat Elektrik, TATA Power Company Limited, IC İçtaş İnşaat ve Torunlar Gıda ’dan oluştu. 2011’deki ihalede en yüksek teklifi Karamehmet- Kazancı ikilisinin şirketi MMEKA vermişti. İkinci AKSA, üçüncü ise Park Holding idi. Ek sürelere rağmen şirketler bedeli ödeyememişti. Enerjisa ise bir önceki ihalelerde AYEDAŞ ve Akdeniz dağıtıma en yüksek teklif veren firmalar arasındaydı. Teklifler içinde Hintli TATA Power Company dikkat çekti.

bigPara.com