Boydak'tan sonra Naksan: TUSKON'dan bir ayrılık daha

Boydak'tan sonra Naksan: TUSKON'dan bir ayrılık daha
Boydak'tan sonra Naksan: TUSKON'dan bir ayrılık daha
Boydak Holding'in ardından Naksan Holding de Gülen Cemaati'ne yakın işveren ve sanayici konfederasyonu TUSKON'dan ayrıldığını açıkladı.

RADİKAL – Gaziantep'in köklü holdingleri arasında yer alan, yönetim kurulu başkanlığını aynı zamanda Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Başkanı da olan Cahit Nakıboğlu'nun yaptığı Naksan Holding, Cemaat'e yakınlığıyla bilinen ve bir süre önce Cemaat soruşturması kapsamında polis baskınına uğrayan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'ndan (TUSKON) ayrıldıklarını duyurdu.

Naksan Holding'den Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu adına yapılan yazılı açıklamada, şirket olarak hiçbir kurum ve yapıya bağlı olmadan Türk ekonomisine katkı sunmayı sürdürecekleri kaydedildi. “Bugünlere devletimiz ve hükümetlerin desteğiyle geldik” diyen Nakıboğlu, TUSKON'dan ayrıldıklarını belirttiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Her zaman millet iradesi ile şekillenen demokrasinin ve demokrasinin yürütücüsü olan devletimizin yanında olduk. Naksan Holding olarak TUSKON'dan ayrıldık. Bundan böyle hiçbir tüzel veya gerçek kişiler, ismimizi herhangi bir kurum ve kuruluşla anmamalıdır. Bizim tek düşüncemiz ülkemize ve milletimize daha fazla katkı sağlamaktır. Devletimiz ve hükümetlerin desteğiyle bugünlere geldik. Bundan sonra da aynı tempoda azim ve kararlılık ile yolumuza devam edeceğiz. Devletimiz, milletimiz ve cumhuriyetimizin bekası için üst düzeyde hissettiğimiz sosyal sorumluluğumuzu daha büyük bir ciddiyetle ve hassasiyetle sürdürerek yolumuza devam etmenin en büyük arzumuz olduğunun kamuoyunca bilinmesini isteriz.”

Naksan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, geride bıraktığımız 29 Ekim günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ak Saray'da verilen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna da katılmıştı.

bigPara.com