Böylesi ABD'de bile yok

Böylesi ABD'de bile yok
Böylesi ABD'de bile yok

Aydın Doğan, Begümhan Doğan Faralyalı ve Mehmet Ali Yalçındağ, Donald Trump ile Ivanka Trump'ın alışveriş merkezi gezisine eşlik etti.

Trump Towers'ın açılışı için kızı Ivanka ile İstanbul'a gelen Donald Trump projedeki her şeye bayıldığını ve yeni yatırım planladığını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Aydın Doğan’ın kurdele kesimi ile önceki gün kapılarını açan Trump Towers Mall, ilk gününde projenin yaratıcısı Donald Trump ve kızı Ivanka Trump’ı ağırladı. Trump ailesi olarak İstanbul’u çok sevdiklerini belirten The Trump Organization Yönetim Kurulu Başkanı Donald Trump, projede olan her şeye bayıldıklarını söyledi. Trump Towers’ı en son şantiye halinde gördüğünü ifade eden Donald Trump, “Şimdi insanlar geziyor, alışveriş yapıyor. Olabilecek en güzel noktaya gelmiş. Amerika’ya bile gitseniz, Trump Towers Mall kadar güzel bir alışveriş merkezi göremezsiniz” dedi.
‘Trump’ı tanımlamak için ‘kalite’ kelimesini seçtiğini vurgulayan Trump, yıllardır bu işi yaptıklarını ve her zaman kaliteyi öne çıkardıklarını söyledi. Trump, AVM’yi işaret ederek, “Pencerelere, cama, mermerlere ve vitrinlere bakın. Olağanüstü bir kalite çıkarıldı. Bu İstanbul’da çok başarılı bir proje olacak” diye konuştu. Donald Trump, önceki günkü açılışta Başbakan Erdoğan’ın ‘Türkçe isim’ vurgusunun hatırlatılması üzerine de, bunun zaman içinde olabileceğini ifade etti.

‘Bu bir başlangıç’
Donald Trump’ın ‘Tüm bu başarının arkasındaki genç kadın’ diyerek söz verdiği kızı ve Trump Organization Geliştirme ve Satın Alım Başkan Yardımcısı Ivanka Trump da, dört yıl içinde projeyi her aşamada sıklıkla ziyaret ettiğini ve çok emek verdiklerini söyledi. Çok heyecan verici bir iş başardıklarını vurgulayan Ivanka Trump, “ Dünya standartlarında bir kompleks oluşturduk. Rezidansları çok güzel, insanlar yaşamaya başladı. İki gündür alışveriş merkezinin de başarısını görebiliyoruz. Burası Doğan Ailesi ile yapacaklarımız için bir başlangıç” diye konuştu.

‘Çocuk Merkezi’ farkı
Alışveriş merkezinde uluslararası birçok markanın bulunduğunu belirten Trump, yabancı ve yerli markaların çok iyi harmanlandığını ifade etti. Trump Towers Mall’un en dikkat çekici farkının ise çocuk merkezi olduğunun altını çizen Ivanka Trump, Avrupa’nın ilk Disney tiyatrosu, çocuklara özel markalar, sinema ve yemek alanları ile çocuklara çok farklı bir tecrübe yaşatacaklarını vurguladı. İstanbul’a eşi ve bebeği ile birlikte gelen Trump, çocuk merkezini çocuğu ile de gezeceğini söyledi.

Her katını gezdiler
Konuşmaların ardından, Donald Trump, Ivanka Trump, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Yalçındağ ve beraberindekiler alışveriş merkezini gezdi. Trump Ailesi, sinema salonundan çocuk merkezine kadar alışveriş merkezini ilgiyle dolaşarak, bilgi aldı. Ardından Trump Ailesi rezidans kulesine de geçerek daireleri inceledi.

Türkiye’de yeni yatırımlar kapıda
Yakın zamanda İstanbul ya da diğer şehirlerde yeni yatırımlar planladıklarını belirten Donald Trump, “Burada ortaklığın ötesinde dost olduk. İstanbul’a daha uzun yıllar geleceğiz, yeni yatırımlara devam edeceğiz” dedi. Muhtemelen yine Doğan Grubu ile ortak yeni bir gayrimenkul yatırımı düşündüklerine dikkat çeken Trump, projenin iki yıl içinde gerçekleşmesini hedeflediklerini söyledi. ( Ekonomi Servisi)

bigPara.com