Boyner: Yüzüme söylemek cesaret ister

Boyner: Yüzüme söylemek cesaret ister
Boyner: Yüzüme söylemek cesaret ister
Siyasetçilerin şahsı üzerinden tüm kadınlara ayrımcılık yaptığını belirten TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, birebir görüşmelerde aynı davranış biçiminde bulunmanın cesaret istediğini söyledi.

TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, siyasetçilere yönelik eleştiri geldi.

Bir televizyon kanalında konuşan Boyner, özellikle siyasetçilerin tribünlere oynamak için kendi şahsında tüm kadınlara ayrımcılık uyguladığını ifade etti.

Boyner, "Bu tip davranışlarla karşı karşıya geldiğim insanlarla daha sonra kapalı kapılar arkasında biraraya gelmedim. Bunu ortalık yerde yapmak onlara çok daha kolay geliyor. Ama sanıyorum birebir görüşme olduğunda aynı davranış biçiminde bulunmaları cesaret ister" dedi.

"Bana ve kadınlara yönelik rahatsız eden dili genel olarak siyasetçiler kullandı. Tabi bu dil çok rahatsız edici" diyen Boyner, Türkiye 'nin açık bir toplum olmayı başaramadığını dile getirdi.

"AÇIK TOPLUM ANLAYIŞI YOK"
Eleştirilerin kişisel algılandığını ve bazı şeyleri herkesin önünde konuşmamayı doğru bulan bir yapının olduğunu belirten Boyner, "Bazen fikir beyan etmek yanlış anlaşılıyor. Bir dernek olarak siyasi pozisyon aldığımız düşünülüyor. Bunu anlaşılır buluyorum, çünkü henüz açık toplum anlayışına geçemedik. Ne kadar şeffaf olabilirsek, Türkiye o kadar ilerleyecektir" dedi.

"SİYASETLE İLGİLENMİYORUM"
Politikaya girmeyi düşünmediğini belirten TÜSİAD Başkanı, "Zannediyorum TÜSİAD başkanlarının çoğuna bu soru soruluyor. Siyaset yapmanın gerekleri ile bir Sivil toplum örgütlerinde çalışmanın çok farklı yöntemler içerdiğini düşünüyorum. Açıkçası siyasetle ilgilenmiyorum..." şeklinde konuştu.

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/111392311139233

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ayrımcılık - surrealist_tr

  Kadın cins olarak hala ezilmekte,burjuva kadınlar bunu bir nebze atlatmakta,fakat emekçi kadınlar hayatın her alanında ezilmekteler.Ümit boyner konumu gereği bunu dile getirip eleştiriyor.Ötekilerin hayatı cehennem gibi."Kadınlar kendi mücadelelerine en büyük katkıyı yine kendileri yapacaktır" der Lenin.

  adama sorarlar - amoresperos

  bu ülkede kadına yönelik ayrımcılık olduğunu , bunun hayatın her alanında olduğunu hepimiz biliyoruz. sayın boynere özgü bir durum değildir bu. bdp li kadın millletvekillerine , ve hatta akp kendi kadın milletvekillerine bu ayrımcılı uyguluyor. yorumcu bir arkadaş boynere bir soru sormak istemiş. esnek çalışma saatleri ile ilgili. bende ona bir soru sorayım bu esnek çalışmayı yasal düzleme kim getirdi ve neden getirdi. boyner kafasına göremi yapıyor bu esnekliği yoksa yasalmı. yasal olması adaletli olması anlamına gelmiyor elbette. ama bunun müsebbibi boyner değil bu kanunları çıkaran parlementolardır.

  bir baba yiğit - emr-91

  şu kadına senin elemanların kaç saat çalışıyor kaç para maaş veriyorsun? hangi sosyal hakları var diye sormayacak mı? insanları bayram yıl başı demeden esnek çalışma biçimi altında köle gibi çalıştıran bu kadına bir şey demeyecek mi?