Boytaş işçileri, işbaşı yaptı

Boytaş işçileri, işbaşı yaptı
Boytaş işçileri, işbaşı yaptı
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu, Boydak Holding'e bağlı Boytaş fabrikalarında işçilerin düşük zamma tepki olarak başlattığı işi bırakma eylemi sona erdi.

RADİKAL - İş bırakan işçilerin dün Boydak Holding binası önünde oturma eylemi başlatması üzerine Ankara 'dan Kayseri'ye gelen Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı ve Öz Orman -İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, konfederasyona bağlı Öz Ağaç-İş Sendikası üyesi işçilerin, Boytaş'a ait fabrikalarda yanlış bilgilendirme nedeniyle işi bıraktıklarını ancak bugün itibarıyla işçilerin tekrar işbaşı yaptıklarını söyledi. Aslan, şöyle dedi:

"Sendikamızla Boytaş işvereni arasındaki toplu sözleşme görüşmelerimiz devam ediyor. Süreç henüz tamamlanmadı. Ancak işçiler arasında görüşmelerin tamamlandığı ve yıllık yüzde 6 zam verileceği gibi bir söylenti yayılmış. İşçi arkadaşlarımız da böyle bir bilgi alınca haklı olarak tepkilerini ortaya koymuşlardır. Fakat bu yayılan bilgi doğru değildir. İşverenle toplu sözleşme görüşmelerimiz sürüyor. Görüşmeler sonucunda işverenle makul bir seviyede anlaşacağımızı ümit ediyorum. Gelip işçi arkadaşlarımızla görüştük ve önemli bir aşamayı geride bıraktık. İşçi arkadaşlarımızın tamamı işlerinin başındadırlar."

Settar Aslan, bu eylemden dolayı hiç bir işçinin işten çıkarılmayacağını da sözlerine ekledi.
DHA-Zafer BARIŞ

bigPara.com