'Bozuk Para' operasyonunda 12 gözaltı daha

Bursa Cumhuriyet Savcılığı tarafından bir yıldır sürdürülen ve aralarında Nesim Malki cinayetinin azmettiricisi suçundan hüküm giyen Erol Evcil ile işadamı Hüseyin Kayapalı'nın da...

BURSA- Bursa Cumhuriyet Savcılığı tarafından bir yıldır sürdürülen ve aralarında Nesim Malki cinayetinin azmettiricisi suçundan hüküm giyen Erol Evcil ile işadamı Hüseyin Kayapalı'nın da bulunduğu 29 kişinin tutuklandığı soruşturmada, 12 kişi daha gözaltına alındı. Erol Evcil'in yanında çalışan emekli bir emniyet müdür yardımcısının malvarlığına tedbir konulurken, gözaltına alınan kişilerin banka hesaplarına Evcil ve Kayapalı tarafından yüklü miktarlarda para yatırıldığı iddia edildi.
Tutuklu sayısının 29'a çıktığı operasyonda dün de Erol Evcil ve Hüseyin Kayapalı'nın şirketlerinde çeşitli kademelerde çalışan Hasan Keleşoğlu, Ömer Kartal, Emin Özyıldırım, Atilla Keskin, Yüksel Eğri, Mustafa Aydınalp, Turgut Bozkurt, emekli banka müdürü Zekai Körpe, Selahattin Cesur, Uğur Yazar, Ali Efe ve Erkut Altun gözaltına alındı.
Eski emniyetçiye de tedbir
Gözaltındaki bazı kişilerin hesaplarına Erol Evcil ve Hüseyin Kayapalı tarafından yüklü miktarlarda para yatırıldığı iddia edildi. Bu hesaplarda 60 milyon YTL'ye yakın para trafiği gözlendiği öne sürüldü. Bu arada emekli olduktan sonra Erol Evcil'in şirketlerinde yöneticilik yapan ve adı Nesim Malki cinayeti soruşturmasına da karışan Emniyet Müdür Yardımcısı Yusuf İlhan'ın malvarlığına ise tedbir konulduğu belirtildi.
Otomobiller İstanbul'a yollandı
Bu arada soruşturmada Evcil ve Kayapalı'nın Bursa'daki şirketlerini kontrol altına almak için geçen hafta kente gelen TMSF uzmanlarının el koyduğu Erol Evcil ve Hüseyin Kayapalı'ya ait altı adet lüks otomobil İstanbul'a gönderildi.
Piyasa değerinin yaklaşık 1 milyon YTL'yi geçtiği belirtilen otomobillerden Mercedes marka bir otomobilin üzerindeki geçici plaka dikkat çekti.