Bu işin 'gazı kaçtı'

Bu işin 'gazı kaçtı'
Bu işin 'gazı kaçtı'
Üçte bir azalan gaz akışı Enerji Bakanlığı'nı alarma geçirdi. Gaz kesintisi başlayabilir.

İSTANBUL - Rusya'dan, Batı Hattı'ndan alınan Trakya ve İstanbul'u besleyen doğalgaz akışı, dün akşam saatlerinde bir anda ciddi biçimde düştü. Haberturk'ün haberine göre, Ukrayna'nın Batı Hattı'ndan gaz 'aşırması' nedeniyle günlük akış, 40-41 milyon metreküp düzeyinden 27-28 milyon metreküpe kadar geriledi.

Enerji Bakanlığı, Türkiye 'de gaz tüketiminin zirve yaptığı bir dönemde gelişen olağanüstü durum üzerine alarma geçti.  Bir yandan Rusya nezdinde akışın neden azaldığı araştırılırken, diğer yandan da doğalgazda arz-talep dengesini sağlamak için kesinti-kısıntı programı uygulamaya konuldu.

İlk aşamada kamu ve özel sektöre ait santraller, doğalgazdan ikincil yakıt olan fuel-oil'e geçiş yaptı. Bazı doğalgaz santrallerinde üretim kısıldı. Gelişmelere göre başta demir-çelik olmak üzere sanayinin de gaz akışında kesinti gündeme gelebilecek. (Habertürk)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/107761110776111

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  enteresandır - Buenasivassc

  kombinin ayarını değiştirmesek de akşam saatlerinde petekler neredeyse ısıtmıyor. verilen gazın da pek kaliteli olduğunu düşünmüyorum. ikinci bir konu artık evlerin çoğunda soba bacası yok. hem doğalgazı pahalı alıyoruz hem de alamıyouruz, arkadaş bu ne yaman çelişki.