Bu Lamborghini'den sadece 20 tane üretilecek

Doğuş Otomotiv ile Türkiye pazarına resmen giriş ve temsil için niyet mektubu imzalayan Lamborghini S.p.A., Los Angeles Otomobil Fuarı'nda en güçlü Roadster modelini tanıttı.

İSTANBUL- Doğuş Otomotiv ile Türkiye pazarına resmen giriş ve temsil için niyet mektubu imzalayan Lamborghini S.p.A., Los Angeles Otomobil Fuarı'nda en güçlü Roadster modelini tanıttı.
640 HP güç üreten motora sahip iki koltuklu Murcielago LP640 Roadster'dan ise sadece 20 adet üretilecek. ABD'deki satış fiyatının en az 400 bin dolar olması beklenilen otomobil için global siparişler yeni alınmaya başladı. Türkiye'den şu ana kadar sipariş yok. Firmanın 6.5 litrelik silindir hacmine sahip V12 motorlu en üst seviyede performans versiyonlarına verdiği LP640 koduyla yollara çıkacak olan Murcielago LP640 Roadster, coupe karoserli Murcielago ile aynı teknik özelliklere sahip olmasıyla ön plana çıkıyor.
Murcielago LP640 Roadster, Lambo stili kanatlı kapıları, asimetrik gövde tasarımı, arka difüzör ve stop lambalarıyla görsel olarak farklılaşıyor. V12 motoruyla 330 km/s hıza erişebilen Lamborghini Murcielago LP640 Roadster, 100 km hıza 3.4 saniyede yani bir rokete eşdeğer zamanlamayla ulaşabiliyor.