Bu yıl 6 bin 160 kişi kurbanını Deniz Feneri'ne bağışladı

Bu yıl 6 bin 160 kişi kurbanını Deniz Feneri'ne bağışladı
Bu yıl 6 bin 160 kişi kurbanını Deniz Feneri'ne bağışladı
Dernek, daha önceki yıllarda kaç kişinin kurban bağışladığını açıklamadığı için, bağışın arttığı ya da azaldığı yönünde bir fikir edinmek mümkün olmuyor.

Deniz Feneri Derneği Başkanı Mehmet Cengiz, kurbanını derneğe bağışlayan tüm hayırseverlere teşekkür ettiğini belirterek, “Bu bağışlar, yıl boyu et tatmamış binlerce ihtiyaç sahibinin sofralarını şenlendirerek, bayram sevinçlerinin bayram sonrasında da devam etmesine vesile oluyor” dedi.

 Deniz Feneri Derneğinden yapılan yazılı açıklamada, derneğin, 1998 yılından beri dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzattığı ve bu Kurban Bayramı'nda da bağışçı ve gönüllülerinin desteği ile görevini yerine getirdiği belirtildi.

 Açıklamada, bu yıl Kurban Bayramı'nda 6 bin 160 adet kurban bağışı alan derneğin, İslami kurallara uygun olarak kesilen kurbanların etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ettiği vurgulandı.

 Açıklamada, derneğin “2010 Kurban Organizasyonu” çerçevesinde yurt içinde Amasya , Erzurum ve Şanlıurfa 'da, yurt dışında Pakistan, Nijerja, Sudan, Bangladeş ve Filistin 'de kurban kesimi yaptığı, yurt içinde ve yurt dışında kurbanların kesiminin dernek görevlileri nezaretinde, dini vecibeler yerine getirilerek gerçekleştirildiği belirtildi.

 Kesimlerin tamamının kamera kaydıyla belgelendiği, noter tespitiyle kayıt altına alındığına dikkat çekilen açıklamada, Dernek Başkanı Mehmet Cengiz'in şu görüşlerine yer verildi:

 “Kurbanını Deniz Feneri'ne bağışlayan bütün hayırseverlere sonsuz teşekkür ediyoruz. Bu bağışlar, yıl boyu et tatmamış binlerce ihtiyaç sahibinin sofralarını şenlendirerek bayram sevinçlerinin bayram sonrasında da devam etmesine vesile oluyor. İhtiyaç sahiplerinin tespitinden, yardımların dağıtımına kadar birçok aşamada görev alan Deniz Feneri gönüllüleri, bu kurban yine yanımızdaydı. Kurban Bayramı süresince pek çok gönüllü fiilen destek olarak, yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına katkı sağladı.” (aa)

bigPara.com