Budapeşte'de 'Canon Konçerto'su

Türkiye Distribütörlüğünü Hesmak'ın yaptığı Canon, ürün ve teknolojilerini CEBIT dışında yeni ve kendine ait organizasyonla tanıtmak için düzenlediği Canon Konçerto adını taşıyan teknoloji platformunun ikincisi 12-13 Nisan'da Budapeşte'de yapıldı.

BUDAPEŞTE - Türkiye Distribütörlüğünü Hesmak'ın yaptığı Canon, ürün ve teknolojilerini CEBIT dışında yeni ve kendine ait organizasyonla tanıtmak için düzenlediği Canon Konçerto adını taşıyan teknoloji platformunun ikincisi 12-13 Nisan'da Budapeşte'de yapıldı. Yapımı bu yıl tamamlanan Avrupa'nın en önemli kültür sanat merkezlerinden olmaya aday The Palace of Arts'ta düzenlenen Canon Konçerto'yu aralarında Türklerin de bulunduğu yedi ülkeden 3 bine yakın davetli izledi.
En son Canon ürün ve teknolojilerinin tanıtıldığı etkinlikte iş dünyasına yönelik ofis ürünlerinin yanı sıra fotovideo gruplarından ürünler sergilendi. Satranç Dünya Şampiyonu Peter Leko'nun sunumuyla başlayan Canon Konçerto'yu 2006'da Avrupa'nın diğer bölgelerinde de sürdüreceklerini belirten Canon Avrupa Başkanı ve CEO'su Hajime Tsuruoka, "Ürünleriminizin sergilendiği platform olan Canon Konçerto gücünü göstermektedir. 2004'teki Milano Canon Konçerto'ya beklentimiz olan 1500 kişi yerine 2 bin 600 ziyaretçi katıldı. Bu da müşteri odaklı yaklaşımımızın çalıştığının ispatı" dedi.
Yüzde 150 büyüdü
Büro teknolojilerinde Türk pazarında yüzde 50-55 pay hedeflediklerini belirten Canon CBS Genel Müdürü Sinan Ergin de, özellikle Gaziantep, Denizli, Bursa, Adana gibi sanayi kentlerinde satış grafiklerinin yükseldiğini söyledi. Türkiye'de geçen yılı yüzde 150'ye yakın büyüyerek 25 milyon avro ciro ile kapattıklarını belirten Ergin, "Son üç yıldan bu yana en az alımı kamu sektörü yapmaya başladı. Özellikle fotoğrafçılık, lojistik gibi sektörler oldukça hareketlendi" diye konuştu.
Canon'un çok fonksiyonlu yazıcıları (IR), faks, yazıcı, tarayıcı ve fotokopileri içinde barındırıyor, konu arşivi, dağıtım, baskı, yönetim, saklama maliyetinin azaltılmasına fırsat veriyor. Ayrıca, bilginin dijitalleştirilmesi, online erişim ve dağıtım, işlem süresinin azaltılması ve bilgilerinin güvenliği de sağlanmış oluyor.