Burgan Bank bölgede Türkiye ile genişleyecek

Burgan Bank bölgede Türkiye ile genişleyecek
Burgan Bank bölgede Türkiye ile genişleyecek

(soldan sağa) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nazmi Erten, Eguren ve Mehmet Sönmez.

2012 yılı aralık ayında Eurobank Tekfen hisselerini satın alarak bankanın yüzde 99,26’sına sahip olan Kuveytli Burgan Bank Grubu, bölgesel markasının sınırlarını Türkiye ile genişletecek. Türkiye’de markasını Burgan Bank olarak açıklayan Burgan Bank Grubu, gelecekte Türkiye yatırımı ile bölgesel genişleme hedefini sürdürüyor.
Burgan Bank Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Eduardo Eguren, “Markamızı Türkiye piyasasına taşımak, Burgan Bank’ın bölgesel bir bankacılık grubu oluşturma stratejisi açısından önemli bir kilometre taşına işaret etmektedir. Hedefimiz, Kuzey Afrika ve Ortadoğu ’daki iştirak ağımız ile müşterilerimize güçlü finansal çözümler sunmaktır” dedi.

6.5 milyar TL’lik hedef
Eguren, Türkiye ekonomisinin bölgenin üçte birini temsil ettiğini ve Türkiye’nin bölgede hızı belirleyen bir ülke olduğunu vurgulayarak, “Burada yapmak bizim için büyük bir fırsat olacak. Türkiye’de başarılı olursak bölgede de başarılı oluruz” diye konuştu.
Burgan Bank’ın, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde faaliyet gösteren Kuveyt merkezli Burgan Bank Grubu’nun bir iştiraki olduğunu belirten Burgan Bank Genel Müdürü Mehmet Sönmez ise “Banka, grubun Ürdün, Irak, Tunus ve Cezayir ile kurduğu sinerjiden ve Türkiye’nin jeopolitik konumu ile ekonomik büyüme potansiyelinden güç alacaktır” dedi. Sönmez, yıl sonunda bilanço büyüklüğünü 6.5 milyar lira, kredileri 4.6 milyar lira ve mevduatı 3.7 milyar lira ile tamamlamayı hedeflediklerini ifade etti. {EKONOMİ SERVİSİ}

bigPara.com