Burgaz'dan 3 aylık satış başarısı

Burgaz Alkollü İçkiler Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Oral Doğu, Türkiye'de toplam rakı tüketiminin 70 milyon litre civarında olduğunu belirterek, "Biz ilk yıl için bunun yüzde 10'unu hedeflemiştik.

İSTANBUL - Burgaz Alkollü İçkiler Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Oral Doğu, Türkiye'de toplam rakı tüketiminin 70 milyon litre civarında olduğunu belirterek, "Biz ilk yıl için bunun yüzde 10'unu hedeflemiştik. Bir yıl için hedeflediğimiz rakamlara üç ayda ulaştık" dedi.
Dört aydır piyasada olduklarını hatırlatan Doğu, "Bir aydır piyasayı ürünsüz bırakmak zorunda kaldık. Çünkü kapasitemiz dolmuştu. Üretim için Tütün Alkol Üst Kurulu'ndan kota alıyorsunuz. Aldığımız kotaları üç ayda bitirince rakının dinlenmesi süresi nedeniyle de 1 ay üretim yapamadık" diye konuştu.
Doğu, geçen hafta itibarıyla piyasaya kişiye özel 20 cl'lik yeni bir ürünle yeniden çıktıklarını anlattı.
Rusya'ya votka
Oral Doğu, sahte rakının hedeflerine ulaşmada katkısı olduğunu, ancak bu olayın çıktığı günlerde kotalarının dolduğunu belirterek, "O yüzden biz pek yararlanamadık" dedi. Önümüzdeki yıl cin üreteceklerini anlatan Doğu, 1-1.5 yıl sonra viski üretimine başlayacaklarını söyledi.
Bu yaz Rusya'ya votka ihracatı yapacaklarını anlatan Doğu, "Rusya'ya votka satarsanız her yere votka satarsınız" bilgisini verdi. Pazarlama Direktörü Ece Köprek de, ilk ihracatlarını İstanblue votkası ile Almanya'ya gerçekleştirdiklerini, bundan sonraki hedeflerinin Türk cumhuriyetleri, Rusya ve ABD olduğunu aktardı.