'Bürokrasi engel oluyor'

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu (solda), rekabet sempozyumunda devlet yardımlarıyla ilgili yasanın çıkmamasını eleştirerek, "Bürokrasi, yetkisinin 'Y'sini bile bırakmak istemediği için yasa çıkmıyor" dedi. Toplantıya Başbakan Yardımcısı Şener de katıldı.

ANKARA - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Bankalar Kanunu'nda değişiklik öngören yasa taslağının şu an Başbakanlık'ta olduğunu belirterek, "Yani çok bekleyeceğini zannetmiyorum" derken Meclis'e sevk için de bir zaman vermedi. Abdüllatif Şener, 'Rekabet Politikası ve Türkiye'de Yatırım Ortamının İyileştirilmesi' sempozyumundan ayrılırken, gazetecilerin, "Teşvik Yasası'nda birtakım değişiklikler yapılacağı söyleniyor, ne gibi değişiklikler yapılacak" yönündeki sorusuna karşılık, "Somut olarak şu değişiklik yapılacak diye bir envanter veya liste ortaya koymaya gerek olmadığı" karşılığını verdi. Abdüllatif Şener, hükümetin ekonomik istikrarı bütçe dengelerinin ve ekonomi politikalarının vazgeçilmez önceliği olarak gördüğünü kaydederek, "Dolayısıyla yapmış olduğumuz bütün düzenlemeler bu çerçeve içinde gerçekleşecektir" dedi.
Şener, "Bu dediğinizden değişiklik yapılacak mı, yapılmayacak mı tam anlaşılmıyor. Bu ne anlama geliyor"denilmesi üzerine de "Birinci şekilde anlayabilirsiniz" diyerek değişiklik olacağı mesajını verdi.