Bursa'ya bir aylık alışveriş dopingi

Bursa'ya bir aylık alışveriş dopingi
Bursa'ya bir aylık alışveriş dopingi

BTSO tarafından düzenen Bursa Alışveriş Şenliği dün yapılan törenle başladı.

Bursa'da bu yıl 8. düzenlenen 'Alışveriş Şenliği' şehrin ticaretine bir ayda 10 milyon TL kazandıracak. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından düzenlenen Bursa Alışveriş Şenliği dün yapılan tören ile başladı.
Haber: CAN MUMAY / Arşivi

BURSA- Bursa’da bu yıl 8. düzenlenen ‘Alışveriş Şenliği’ şehrin ticaretine bir ayda 10 milyon TL kazandıracak. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından düzenlenen Bursa Alışveriş Şenliği dün yapılan tören ile başladı. ‘Kazançlı Alışveriş Sloganı’ ile şehri canlandırması planlanan şenlikten geçen yıl 8.5 milyon lira ciro elde edilirken, bu yıl katılım da 6 bin 207 firmaya çıktı.
15 Ağustos–15 Eylül tarihleri arasında düzenlenen şenliğin açılış töreninde konuşan BTSO Başkan Yardımcısı Ali Hazır, insanların Ankara ve İstanbul ’da düzenlenen benzer etkinliklerde kredi kartlarına yüklenip kazanmadıkları parayı harcadıklarını belirtirken, bu yüzden nakit ağırlıklı bir alışveriş şenliği organize ettiklerini söyledi. Hazır, “Bursa Alışveriş Şenliği’nde kredi kartıyla alışverişten çok gerçekten imkânı ve ihtiyacı olanın alışveriş yapmasını teşvik ediyoruz” dedi. Toplantıya katılan Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe ise çarşıların şehir hayatı için önemine dikkat çekerek, bu şenliğin bayram öncesi kent ekonomisini canlandıracağını ifade etti. Şenlik boyunca tüm sektörlerden 6 bin 207 firma yüzde 50’ye varan indirimler yapacak, ayrıca tüketiciye sürpriz hediyeler sunulacak.

bigPara.com