Bush yüksek tüketime savaş açtı

Yüksek petrol fiyatlarını aşağı çekmeyi başaramayan ABD Başkanı Bush, 22 Nisan Dünya Günü'nü, hidrojen yakıtını tanıtarak ve Amerikalıları petrol tüketimi yüksek araçları kullanmaktan vazgeçirmeye çalışarak geçirdi.

ST. HELENA - Yüksek petrol fiyatlarını aşağı çekmeyi başaramayan ABD Başkanı Bush, 22 Nisan Dünya Günü'nü, hidrojen yakıtını tanıtarak ve Amerikalıları petrol tüketimi yüksek araçları kullanmaktan vazgeçirmeye çalışarak geçirdi. Bush Napa Vadisi'nde bir bisiklet gezintisinin ardından, Sacramento'daki bir şirketin hidrojen enerjisi tesislerini dolaştı ve hükümetin enerji planları hakkında bir konuşma yaptı. Planlar, kısa dönemde petrol fiyatlarında herhangi bir düşüş gerçekleşmeyeceğini öngörüyor. Öte yandan, Cumhuriyetçiler, artan petrol maliyetlerinin bu yılki seçimlerde kendilerini zora sokacağını düşünüyor.
Beyaz Saray, alternatif yakıtlarla ilgili araştırmalara federal bütçeden pay ayrılmasına ilişkin önerilerin yüksek petrol fiyatları nedeniyle Kongre'den onay alabileceğini umuyor.