Büyüme raporu pazartesi açıklanıyor

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Ekonomik Araştırmalar Komisyonu'nun faaliyetleri çerçevesinde hazırlanan 'Eğitim ve Sürdürülebilir Büyüme: Türkiye Deneyimi, Riskler ve Fırsatlar' raporunu 19 Haziran Pazartesi günü İstanbul'da tanıtacak.

İSTANBUL - Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Ekonomik Araştırmalar Komisyonu'nun faaliyetleri çerçevesinde hazırlanan 'Eğitim ve Sürdürülebilir Büyüme: Türkiye Deneyimi, Riskler ve Fırsatlar' raporunu 19 Haziran Pazartesi günü İstanbul'da tanıtacak. Raporun tanıtımı dolayısıyla düzenlenecek olan toplantının açılış konuşması, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı tarafından gerçekleştirilecek.
'Geleceğe ışık tutacak'
Rapor, Türkiye ekonomisinin büyüme yapısını eğitim göstergeleri çerçevesinde inceleyerek önümüzdeki dönemde uygulanacak politikalara ışık tutulması amacıyla BDDK Araştırma Dairesi Başuzmanı Dr. Şeref Saygılı, DPT Ekonomik Modeller Dairesi Planlama Uzmanı Cengiz Cihan ve TÜSİAD Ankara Daimi Temsilcisi Zafer Ali Yavan tarafından hazırlandı. ODTÜ Öğretim Üyesi Aysıt Tansel başkanlığında yapılacak oturumda, rapor yazarlarından Şeref Saygılı ve Cengiz Cihan raporu tanıtan bir sunum gerçekleştirecek. Toplantıya Sabancı Üniversitesi'nden öğretim üyesi Doç. Dr. Alpay Filiztekin de tartışmacı konuk olarak katılacak.